Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
CHP ve ötekileştirme konusu
29 Aralık 2015 Salı, 08:07
CHP’in bir süredir beklenen Bursa İl Kongresi gerçekleşti. Üç adayın yarıştığı kongrede kazanan Şadi Özdemir oldu.
Seçimde sandıklar açıldığında, Şadi Özdemir’in 315, Zafer Yıldız’ın 210, Prof. Dr. Hasan Ertürk’ün de 21 de oy aldıkları görüldü.
Bu CHP bir ilginç parti. Partinin Türkiye siyasetindeki karşı çıkış noktalarından birisi bilindiği gibi ötekileştirme konusu. Ama hafta sonu yapılan kongrede kürsüye çıkanları dinlediğinizde herkes parti içindeki  öte-kileştirmeden şikayet ediyor.
Her ne kadar kavga ve dövüşün olmadığı kongrenin gergin geçtiği herkesçe hissedildi. Şadi Özedemir’i yakından tanıyanlar onun genelde herkesi kucaklayan bir anlayışa sahip olduğunu bilirler. Ama onu iktidara taşıyan oyların büyük bölümünde kavgayı seven insanlar olduğu söyleniyor. 
Bence önümüzdeki dönem CHP’yi sıkıntılı günler bekliyor. Bu CHP’deki ötekileşme konusu kolay aşılacak bir sorun gibi görülmüyor.
CHP’nin yeni başkanı Şadi Özdemir ve çalışma arkadaşlarına başarılar diliyorum.

Şadi Özdemir kimdir?

CHP’nin yeni il başkanı Şadi Özdemir, 1961 Artvin doğumlu. İlk, orta ve lise eğitimini Bursa’da gördü. Daha sonra İÜ İşletme Fakültesi’ni bitirdi. 1986 yılından beri bilişim sektöründe çalışıyor. 
Sahibi ve ortağı olduğu 3 şirket var. Halen BİYESAM (Bilişim Yazılım ve Eser Sahipleri Meslek Birliği) Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütüyor.
Özdemir daha öncesinde BTSO Meclis Üyeliği, İnsan Hakları Derneği üyeliği yaptı. 

Zirvedekilerle zirvedeyiz


Uludağ Üniversitesi Ekonometri Topluluğu’nun “Zirvedekilerle zirvedeyiz” mottosuyla 29-30 Aralık tarihlerinde gerçekleştireceği Ekonomi Zirvesi bugün başlıyor.
Zirve Türkiye ve Bursa iş dünyasının önde gelen işadamı, yatırımcı ve ekonomi gazetecilerini öğrencilerle buluşturuyor.
Zirve Uludağ Üniversitesi Mete Cengiz Konferans Salonu’nda yapılıyor.