Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Erkurt Holding 37 yaşında
14 Aralık 2015 Pazartesi, 07:30
Kurtcebe Alptemoçin, bir sanayici ve eski bir politikacı  Turgut Özal döneminin önemli ismi . Bursa’dan 17. ve 18. dönem milletvekilliği yaptı. Ayrıca Dışişleri Bakanlığı ile Maliye ve Gümrük Bakanlıkları’nda bulundu.
ODTÜ mezunu olan  Kurtcebe Alptemoçin, bundan 37 yıl önce Recep Bekler, Kemal Kabadayı ve İsmail Vatansever   ile bir araya gelip, Erkurt Holding’in ilk şirketi olan Erkurt’u eski Yalova Yolu’ndaki Drama Çiftliği’nde kuruyorlar.  
Daha sonraki süreçte buna Formfleks, Bekalp, Cemre, Erkurt Tekstil ve Arma dahil oluyor. 
Cumartesi günü Hilton Otel’de Erkurt Holding 37 yaşını kutladı. Alptemoçin açılış konuşmasında duygusal anlar yaşadı ve göz yaşlarını tutamadı.

Açılış sonrası 30-25-20 ve 15 yıldır Erkurt Holding’de görev yapanlara hediyeleri verildi. Daha sonra holding çalışanlarının çocukları arasında düzenlenen resim yarışmasının ödülleri dağıtıldı. Finalde de Prof.Dr.Üstün Dökmen bir konuşma yaptı.
Bünyesinde 1050 çalışanı olan Erkurt Holding’e nice yaşlar diliyorum.

***

Rotary’de meslek tanıtımı

Rotary Kulüpleri Meslek Tanıtım etkinliği 19 Aralık ‘ta BAOB Yerleşkesi’nde gerçekleşiyor.
Etkinlik İş Gücü Piyasası’nda İstihdam paneli ile başlayacak. Sonra Prof.Dr.Zeyyat Sabuncuoğlu CV yazımı ve iş başvuru tekniklerini anlatacak.
Ardından da her meslekten uzmanların katıldığı masalarda gençler bire bir söyleşebilecek.

***

BTSO Akademi’de Orakçıoğlu vardı

BTSO Akademi Projesi, kapsamında Damat, Tween ve D’S Damat markalarının sahibi Orka Holding’in Başkanı Süleyman Orakçıoğlu BTSO üyeleriyle bir araya geldi.

Programın açılışında BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk, BTSO olarak Bursa iş dünyası ve uzman kadrolarının gelişimine katkıda bulunmak amacıyla Akademi Projesi’ni hayata geçirdiklerini ifade etti. 
Süleyman Orakçıoğlu, ‘Bir Türkiye Markası ve Dünya Vizyonu’ isimli bir sunum yaptı.