Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Her şeyi güncelleyelim
19 Mart 2016 Cumartesi, 08:38
Yüzyıllardır atalarımızın yaşadığı topraklar. Uygarlığın beşiği sayılan kadim uygarlıkların başkentlerini içinde barındıran topraklar. 
Atalarımız bu topraklarda doğdu, atalarımız bu topraklar için şehit oldu ve bizler de bu topraklarda yaşama veda edeceğiz. Bir başka yere gitme arzumuz yok.
Bu kaosta Albert Einstein’ın sözünü unutmayalım:
“ Aynı yöntemlerle farklı sonuçlar almayı beklemeyin” 
Ülke nüfusumuzun büyük bölümünü Y ve Z  kuşağı oluşturmakta. Yani çoğunluk 35 yaşın altında  Bu kuşak bugünkü dinamikleri belirliyor. Ülkemizi yöneten, ülke hakkında yorum yapan, çareler öneren, iktidar, muhalefet, siyaset, akademi dünyası ve diğer erki elinde bulunduran kesim ise  X kuşağı.
 Ve bizler X kuşağı ve de baby boomer kuşağı elimizdeki erkle Y ve Z kuşağını yönetmeye çalışıyoruz. Temel sorun burada. Her şeyi güncellememiz gerekiyor. Bundan önce de o kuşakları anlamamız gerekiyor.
Eğitimden, güvenliğe; sağlıktan, insan kaynaklarına kadar her alanda güncellemelere ihtiyacımız var.

Yenişehir’de model uçak

BALKANTÜRKSİAD, 7-13 Mart  arasında kutlanan Dünya Havacı Kadınlar Haftası’nda 
Tophane Endüstri Meslek Lisesi öğrencilerine Yenişehir Havaalanı’nda unutulmaz bir gün yaşattı.
BALKANTÜRKSİAD YK üyeleri Adnan Sözeri ve Rabia Kuru, Tophane Endüstri Meslek Lisesi’nden bir grup öğrenciyle Yenişehir Havalimanı’nda model uçakları uçurdular.

Sağlık ve İrgil

Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil, Tıp Bayramı haftası nedeniyle sağlık çalışanlarının sorunlarına dikkat çekti.
İrgil şöyle diyor:
 “Bu ortamda, ama Güneydoğu’da ama Ankara’da, yaşadıkları pek çok sıkıntıya rağmen devletin en vefakar ve özverili yürüyen alanı sağlık. Hükümetin  Tıp Bayramı vesilesiyle uzun yıllardan sonra sağlık çalışanları haklarında iyileştirmeler yapılacağına dair açıklamalarının takipçisiyim.”