Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
I.Uluslararası Gemlik Zeytini Festivali
04 Kasım 2015 Çarşamba, 06:09
Gemlik Kent Konseyi ve Gemlik Belediyesi işbirliği ile I.Uluslararası Gemlik Zeytini Festivali düzenleniyor.
5-8 Kasım tarihleri arasındaki festivalin tanıtım toplantısı dün Gemlik Adatepe’de Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ve Gemlik Kent Konseyi Başkanı Mukaddes Serim’in düzenlediği basın toplantısıyla gerçekleştirildi.
Dört gün boyunca Gemlik’in gündeminde Gemlik zeytini olacak. Bu festivalin onur konukları  ise Nea Kios’lu konuklar. Bilindiği gibi mübadele sırasında Gemlik’ten ayrılan Rumlar, Yunanistan’da Nea Kios’ta yerleşim bölgesi oluşturmuşlardı.
Bilindiği gibi Bursa’nın değerlerinden biri de zeytin. Kentimizde yete-rince bu konu  işlenmemekte ve Bursa zeytini tanıtılmamaktadır.
Bu noktada Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ve Gemlik Kent Konseyi Başkanı Mukaddes Serim’in düzenlemiş olduğu I.Uluslararası Gemlik Zeytini Festiva-li’ni önemli buluyorum.
Bu etkinlikler Gemlik zeytininin ulusal ve uluslararası tanıtımı noktasında önemli araçtır.

Koromuzun konuğu Gülses’ti

Bursa Devlet Klâsik Türk Müziği Korosu 2015-2016 sanat sezonunun ilk konserinde TRT İstanbul Radyosu Ses Sanatçısı Melihat Gülses’i konuk etti.
Şef Hakan Özlev’in şefliğindeki koro, ilk konserinde Acemaşîran makamında klâsik eserler seslendirdi.
İkinci bölümde TRT sanatçısı Melihat Gülses Bursalı musıkîseverler ile buluştu.

CHP’de önemli toplantılar

Dün CHP’de önemli  iki toplantı vardı. Ankara’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP MYK’sını topladı. Laf aramızda 17 kişiden oluşan CHP MYK’sında aktif siyasetin içinden gelen sadece üç isim var.
İstanbul eski İl Başkanı Gürsel Tekin, Aydın il eski başkanı Bülent Tezcan ve Malatya         İl eski Başkanı Veli Ağbaba.
Bu arada 2012-2014 dönemi CHP il başkanları Ankara Park Otel’de  durum değerlendirmesi yapmak  için bir araya geldi.