Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
İlker Parasız Hoca’yı kaybettik
27 Ekim 2015 Salı, 06:28
Ülkemizin yetiştirdiği önemli iktisatçılardan birini,  Uludağ Üniversitesi’ne nerede ise akademik yaşantısının tamamını adamış Prof. Dr. İlker Parasız’ı kaybettik. 
İlker Parasız  gerçek bir araştırmacı, çok okuyan ve çok yazan -55 tane kitabı- her şeyin ötesinde yüzünden gülümseme eksik olmayan iyi bir insan ve bilim insanıydı.
Bir süredir sağlık sorunu yaşayan İlker Hoca, bir aydır Acıbadem’de yatıyordu. 
Yürüyemeyecek durumda olan Parasız Hoca, hasta yatağından eski bakan Prof.Dr.Nazım Ekren ile birlikte yazacakları kitabın çıktılarıyla uğraşıyordu.
Parasız, Merkez Bankası YK ve Meclis Üyeliği gibi görevlerde bulunup, ülkemizin para politikasını yönetmişti. Uludağ ve Galatasaray Üniversitesi’nde dersler veriyordu.
İlginçtir Merkez Bankası’ndaki görevine başladığında UÜ Rektörü onun derslerini kesmişti.
Parasız master ve doktorasını Fransa’da Montpellier Üniversitesi’nde yapmıştı. 
Bugün 09:00’da  UÜ İİBF’de Parasız için tören yapılacak ve ardından Kütahya’da defnedilecek.

***

Balkantürksiad’dan sinerji toplantısı

BALKANTÜRKSİAD geleneksel sinerji toplantılarına devam ediyor. BALKANTÜRKSİAD 14. sinerji toplantısında TAV Havalimanları Holding İcra Kurulu Başkanı ve CEO’su Sani Şener’i konuk ediyor.
Toplantı Crowne Plaza’da yarın saat 19.00’da gerçekleştirilecek. 
Toplantıda aynı zamanda BALKANTÜRKSİAD Cumhuriyet Bayramı’nı da kutlayacak.

***

Danıştay, Türkyılmaz’dan yana

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, kendisi hakkında bulunulan bir iddiaya ilişkin açılan soruşturma hakkında konuştu.
Türkyılmaz şöyle dedi:
“Mudanya Mütarekesi’nin 92. yıldönümü etkinliklerinde fazla ödeme iddialarına ilişkin açılan soruşturma sonuçlandı. Danıştay Birinci Dairesi’nin  2015/1291  esas  no,  2015/1184  karar  no  ile  herhangi  bir  suç  unsuru bulunmadığından, soruşturmaya gerek duyulmadığı belirtildi.”