Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
İMO 61 yaşında
20 Aralık 2015 Pazar, 08:21
TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi 61. yaşını Crowne Plaza’da düzenlediği balo ile kutladı.
Bu etkinlikte meslekte 40. ve 25. yılını dolduran inşaat mühendislerine birer plaket takdim edildi. 
Geceye katılanlar arasında CHP Bursa milletvekilleri Nurhayat Altaca Kayışoğlu ve Erkan Aydın ile birlikte Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali de vardı.
Gecede bir konuşma yapan TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Başkanı Basri Akyıldız bir süre önce kaybettiğimiz Semih Pala’yı anarak konuşmasına başladı, Akyıldız “Göreve başladığımızda 2013 yılında 2557 olan üye sayımız 2015 yılı itibarıyla 3640’a ulaştı. Bizler yeni mezun arkadaşlarımızın bilgi ve deneyim kazanmaları noktasında genç mühendislerimize yönelik ‘Bareti Takmadan Önce’ sloganıyla çeşitli eğitimlerle mesleğe hazırlık kursları  düzenliyoruz. Bu kapsamda 17 kurs, 8 seminer ve 4 teknik gezi düzenlendi. 10 tv programına katıldık ve basında 480 kez yer aldık.” dedi.

Mimarlar Odası’ndan bilgilendirme

Mimarlar Odası Bursa Şubesi bugün saat 11:00’de Bursa Akademik Odalar Birliği (BAOB) oditoryumunda bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştiriyor.
Toplantının ana teması “Kentsel Dönüşümde 0.5 Emsal Artışı” konusunda bilgilendirme olacak.
Bu toplantıda emsal nedir, kentsel dönüşüm nasıl olmalıdır gibi soruların yanıtı aranacak.

Rotary’de meslek tanıtımı

Uluslararası Rotary 2440 Bölge Meslek Komitesi’nin etkinliğinde çeşitli meslek gruplarından uzman kişiler, öğrencilerle buluştu. 
Dün sabah önce BOSİAD,GESİAD ve İŞKUR temsilcilerinin katıldığı panel ile başlayan etkinlik, ikinci oturumda Prof.Dr.Zeyyat Sabuncuoğlu iş görüşmeleri konusunu anlattı. 
Daha sonrasında da meslek gruplarının dağıldığı masalarda gençler alanlarının uzmanları ile buluştu.
Rotary’yi bu etkinliğinden ötürü kutluyorum.