Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
İyi haber bekliyoruz
10 Ağustos 2015 Pazartesi, 07:27
Bugün Başbakan Ahmet Davutoğlu ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bir araya geliyor. Bakanlar Kurulu toplantısı ardından saat 18:00’de Başbakanlık Konutu’nda iki lider bir araya gelecek. 
Liderlerin görüşmesine iki parti adına ön görüşmeleri yürüten AK Partili Bakan Ömer Çelik ve CHP’den de Haluk Koç katılacak.
Bu görüşmeler için yaptığı değerlendirmede Çelik şunları söylemişti:
“Bu görüşme nihai bir görüşme olarak değerlendirilemez. Genel başkanlar çizecektir sonucu. Tamam mı devam mı şeklinde adını koyacağımız bir görüşme değildir. Başbakanımız da söylemişti. Görüşmeler bitince başkanlarla bir arada olabilirim demişti. 2 genel başkanın genel görüşmesi olarak değerlendirmek gerekir.”
Bu görüşme ile ilgili bir değerlendirme yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ülkenin çıkarı için AK Parti – CHP koalisyonunun hayırlı olacağını söylemişti.
Evet, ülke kitlenmiş bir konumda bu akşam gerçekleşecek Davutoğlu-Kılıçdaroğlu görüşmesini bekliyor. 
Aklıselim sahibi insanların büyük bölümü olumlu bir haber bekliyor. Her gün dinlediğimiz ve izlediğimiz onlarca olumsuz haber yerine, bu olumlu haber gerçekten bekleniyor.
Görüşmeler olumsuz sonuçlanırsa erken seçim gündeme gelecek. Ama kamuoyu araştırmalarının çoğu oy oranlarında bir değişiklik olmayacağını ve tek başına bir iktidar çıkmayacağını söylüyor.
Erken seçimde sadece 2.3 milyar lira bir para daha harcamış olacağız.
Ülkemiz için bugünkü görüşmelerden olumlu bir sonuç çıkmasını diliyoruz.

Fikret Otyam’ın ardından

Türk kültür ve sanat dünyası çok önemli bir değerini kaybetti. Fikret Otyam 89 yaşında böbrek yetmezliğinden aramızdan ayrıldı.
Bir ressam, bir gazeteci ve bir yazarımızı kaybettik. Otyam, Bedri Rahmi Eyüpoğlu’nun öğrencisiydi. Gazeteciliğe 1950 yılında Son Saat gazetesinde başlamış ve Anadolu’da yaptığı röportajlarla büyük bir beğeni kazanmıştı.
Fikret Otyam, Akdeniz Gazetecilik Vakfı ve Altın Portakal Kültür Sanat Vakfı’nın kurucu üyelerindendir.
Ülkemiz sanat ve kültür dünyasına ve basın camiasına başsağlığı diliyorum.

 Alpkan Örnek gururumuz oldu

Bursa’nın yetiştirdiği başarılı futbol adamı Adnan Örnek’in oğlu Alpkan Örnek, Rusya’nın Kazan kentinde yapılan Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi başları ile temsil ediyor.
Bu başarılı sporcumuz çarşamba günü 200 karışıkta Türkiye rekorunu kırmıştı. 
Alpkan Örnek  şimdi de dün sabahki yarışlarda 400 m karışıkta 9 yıldır kırılamayan Türkiye rekorunu kırdı.
Alpkan, Dünya Şampiyonası’nda 400 karışıkta 60 sporcu arasından Türkiye rekoru kırarak 21. oldu. 
Kendisini gönülden kutluyorum. 
Onunla gurur duyuyoruz.