Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@yahoo.com
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
İzzettin Küçük ile vedalaştık
07 Kasım 2018 Çarşamba, 08:32

Bursa Valisi İzzettin Küçük veda ziyaretlerini tamamladı. Küçük, önceki gün de gazetemizi ziyaret etti.
Kendisi ile vedalaştık. Mesleki kıdemi uzun bir kişi olarak çok sayıda vali ile çalışma imkanımız oldu. Kimisi ile çok yakınlaştık, dost olduk; kimisi ile de ilişkilerimiz medeni ilişkiler çerçevesinde devam etti.
İzzettin Küçük valimiz de bizlerde iyi ve pozitif anılar bırakan bir vali olarak aramızdan ayrıldı. Kendisi Bursa trafiğinin özellikle sabah çıkışlarında servis saatlerinde yaptığı değişikliklerle büyük bir rahatlama sağlattı. Bursa'da uyuşturucu ile mücadele konusunda büyük uğraşlar verdi.
Bursa'yı kendisi sevdi. Çocuklarının eğitimi nedeniyle Bursa'da bir ev açtı. Bursa'da valilik yapıp, Bursa'dan ayrılmayan 3 valimiz oldu. Zekeriya Gümüşdiş, Ali Fuat Güven isimlerine İzzettin Küçük de eklendi.
Kendisi Bursa'dan ayrılırken, Bursa ile ilgili kısa bir değerlendirme yaptı. Bursa'nın dünyanın en güzel kentlerinden biri olduğunu söyleyen İzzettin Küçük, şöyle devam etti:
"Allah Bursa'ya her şeyin en güzelini bağışlamış. Bursa'nın çeşitli sıfatları var. Zaman zaman bu sıfatlarla anılıyor. Yeşil Bursa, Tarih Kenti Bursa, Sanayi Kenti Bursa, Kaplıcalar Kenti Bursa ve diğerleri.
Ama bana göre bunların hepsinin ötesinde Bursa'nın farklı bir sıfatı daha var. Bursa bir huzur ve esenlikler kenti.
Bu kentte gurur duyarak görevimi herkese eşit uzaklıkta yapmaya çalıştım. Kapımız devlet kapısıydı. Herkese her zaman açıktı. Herkese huzur ve esenlik diliyorum."

TAİDER'DEN İPEKER'E ÖZEL ÖDÜL

TAİDER Aile İşletmeleri Derneği'nin 6. Ulusal Aile İşletmeleri Zirvesi, İstanbul'da sona erdi.
Zirvede aynı zamanda TAİDER "Kuzey Yıldızı Sürdürülebilirlik Ödülleri" cuma günü düzenlenen törenle sahiplerini buldu.
Bu arada bu ödüllerden biri de Bursa'ya geldi. Bu yıl ilk kez verilen Jüri Özel Ödülü'nü İpeker Tekstil kazandı.
İpeker'in ödülünü Sinan İpeker, TKYD Yönetim Kurulu Başkanı ve TOFAŞ eski CEO'su Ali Pandır'ın elinden aldı.
İpeker'i kutluyorum.

ÜNİVERSİTELİ KADINLAR VE BARO

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Bursa Şubesi'nin bu ayki konuğu Bursa Barosu Başkanı Av. Gürkan Altun oldu.
Toplantıda Dernek Şube Başkanı Türkan Aras, toplumsal cinsiyet eşitliğine değinerek, kadınların yaşamın her alanında erkeklerle birlikte eşit yer alması gerektiğine vurgu yaptı.
Bursa Barosu Başkanı Av. Gürkan Altun ise "Kadın ve Hukuk" başlıklı bir konuşma yaptı. Sivil toplum örgütleri ve demokrasiye katkıları, kadına ve çocuklara yönelik şiddet vakalarındaki artış, cinsel istismar suçlarındaki caydırıcı ceza adalet sistemi ve af tartışmaları gölgesinde ceza ve infaz hukukundaki aksaklıklar, baroların ve avukatların yargıdaki rolü üzerine görüşlerini paylaştı.
Söyleşi sonunda Dernek Şube Başkanı Türkan Aras, Altun'a anı plaketi verdi.