Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Kahve günü ve Ulutek
26 Aralık 2015 Cumartesi, 09:07
Dünya standartlarında kaliteli yüksek eğitimin yanında ileri teknoloji, Ar Ge’ye de büyük önem veren Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Uludağ Üniveritesi’ni “III. Nesil Üniversite” yapmak için çalışmalarını yoğun biçimde sürdürüyor.
Bu kapsamda kısa adı Martek olan TÜBİTAK Marmara Teknoloji A.Ş.’nin gelenekselleştirdiği “Kahve Günü Etkinliği”ne Uludağ Üniversitesi teknoparkı olan Ulutek ev sahipliği yaptı.
Martek bu geleneksel etkinliğinde her seferinde bir teknoparkı ziyaret ediyor. Bursa’daki ziyaret dün saat 14:00-15:00 arasında Ulutek’te gerçekleşti. 
Bursa’da mevcut bulunan 33 Ar Ge merkezi yöneticileri, Ar Ge şirketleri, Martek yönetici, bakanlık ve TÜBİTAK uzmanlarının da hazır bulunduğu toplantı sonrası Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi de gezildi.
Şu anda 16 kuluçka merkezi ile birlikte 100’ün üzerinde şirketin de bulunduğu Ulutek, şimdi Rektör Ulcay’ın çabaları ile 480 dönümlük arazi mevcut alana dahil edilme hazırlığı içinde. 
Ayrıca Marmarabirlik ve BUSKİ’de Ulutek’te Ar Ge merkezi kuruyor.

Karaloğlu ve Akçalar OSB

Akçalar Organize Sanayi Bölgesi Mütevelli heyeti Bursa Valisi Münir Karaloğlu başkanlığında toplandı.
Şehrin çevre konusunda hiçbir toleransının kalmadığını yineleyen Vali Karaloğlu :“Bedel ne olursa olsun artık çevrenin kirlenmesini kirletilmesine kimsenin hakkı yoktur” dedi.
Karaloğlu ,  bölge ile alakalı detaylı bilgi aldı.

Devlet Klasik Türk Müziği Korosu

Bursa Devlet Klasik Türk Müziği Korosu yılın son konserinde Bursalı müzikseverlerle buluşuyor.
Konser pazartesi günü saat 20:00’de Ahmet Vefik Paşa Devlet Tiyatrosu’nda gerçekleşecek.
Konserde nevâ makamında eserler sergilenecek.  
Bursa Devlet Klasik Türk Müziği Korosu ‘nun “Yıl Sonu Konseri” Şef  Hakan Özlev yönetecek. Konserin konuk sanatçısı ise Necmettin Akben oluyor.
Şimdiden müzikseverler koromuzun bu son konserini ajandalarına not etsinler.