Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
KalDer Bursa, Elbay ile devam dedi
15 Şubat 2016 Pazartesi, 07:27
Türkiye Kalite Derneği (KalDer) Bursa Şubesi Olağan Genel Kurul Toplantısı cumartesi günü BUSİAD ‘da  yapıldı. 
Genel kurulda divan başkanlığını Prof. Dr. Abdurrahim Korukçu, üyelikleri ise  Yeşim Ö. Ünlü ve Halit Yılmaz yaptı.
Genel kurulda sonunda Erdal Elbay üyelerin tamamının oyunu alarak, ikinci kez başkan seçildi.Erdal Elbay başkanlığındaki yeni yönetim şu isimlerden oluştu: 
“Kutlu Şahin/Beyçelik, Arzu Toygar/Bosch Bursa, Erhan Küçüksüleymanoğlu/Tofaş, Hakan Usta/Borçelik, Zafer Kabatepe/Orhan Holding, Ahmet Hakan Tola/Bursagaz, Tuna Arıncı/Valeo, Metin Türk/Yazaki Otomotiv, Şirzat Karayel/Contitech, Tunç Aydoğan/Yeşim Tekstil, Turgay Çalışkan/Bürosit, Filiz Razgıratlı Okumuş/Razgıratlı Okumuş Avukatlık, Enver Say/Coca Cola İçecek Bursa.”
Elbay “Saygın ve kabul görmüş bir sivil toplum kuruluşu olmanın bilinci ile, iki yıl süresince yürütülen çalışmalarımızın ve elde edilen sonuçların; kentimiz, iş dünyamız, üyelerimiz ve insanımız için fayda yarattığına inanıyoruz.” dedi.

BTM’de Mars etkinliğine büyük ilgi


Bursa Büyükşehir Belediyesi Bilim Teknoloji Merkezi 5 Mart’ta “bilimsel geceleme-Mars” etkinliği yapacak. 
Bu etkinliğe Suriyeli Astronot Muhammed A. Faris  de katılacak ve deneyimlerini anlatacak.  
Etkinlik için açılan kayıtlar günler öncesinden doldu. Etkinliğe Bilim Teknoloji Merkezi’nde 10- 14 yaş arası minik bilimseverler  katılacak. 

BUSİAD’dan önemli proje


Bursa Sanayici ve İşadamları Derneği  meslek liselerinin daha verimli hale getirilmesi ve iş dünyasının talep ettiği nitelikli çalışan ihtiyacının karşılanması amacıyla Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak bir proje yaptı.
16 Şubat 2016 Salı günü saat 11.00’de Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde projenin protokolü imzalanıyor. Törene Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya da katılacak.