Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Kitap Fuarı ve İrgil
22 Mart 2016 Salı, 07:05
Bursa 14. Kitap Fuarı başladı. 300 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla gerçekleşen Bursa 14. Kitap Fuarı, 27 Mart akşamına kadar açık kalacak, 600 yazar okurla buluşacak.
Bu fuara katılanlardan biri de CHP Bursa Milletvekili Op.Dr.Ceyhun İrgil’di. Ceyhun İrgil, bir fotoğraf sanatçısı olarak çeşitli sergiler açtı. Bunun dışında şiir kitapları da bulunan Ceyhun İrgil’in Bursa belleğine kazandırdığı çeşitli kitapları da var. 
Pazar günü, CHP Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil, Ezgi Kitabevi’nin standında, okurlarıyla buluştu. 
Op.Dr.Ceyhun İrgil, Ezgi Kitabevi’nin standında makalelerinden oluşan “40 Yaş - Kızıma Mektuplar” kitabıyla “Gökkuşağı” isimli şiir kitabını imzaladı.Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil “İmza için gelen, gelemeyen tüm dostlara gönülden teşekkür ederim” dedi.
Ceyhun İrgil, fuardaki kitap imzalamanın dışında aynı fuara katılan CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş ‘ın  Asi Kitabevi standını da ziyaret etti ve bir kitap imzalattı.
İrgil’i kutluyorum.

Daha iyi bir ülke


Daha iyi bir ülke olmak için ne yapmalıyız? Bu soruyu bana bir genç kardeşimiz sordu. Özünde zor olmayan bir şey bu.
İlk yapmamız gereken ne iş yapıyorsak, onu en iyi biçimde yapacağız. Ayrıca çevremizi de şikayet etmek yerine herkesin işini iyi yaptığı bir ülke yolunda teşvik edeceğiz.     
O zaman sorun kendiliğinden çözülecek.

Sunay Akın, Bursa’da


Ünlü sanatçı Sunay Akın, 1 Nisan’da Bursa’da bir gösteri yapacak. Bu yıl sahneye koyduğu “Sunay Akın ve Görçek” isimli gösterisiyle Sunay Akın, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 1 Nisan Cuma günü saat 20:30’da sahne alacak.
Sunay Akın’ın ilk kez İstanbul’da Trump’ta sergilenen bu yeni gösterisi büyük ilgi görüyor. Kapalı gişe oynuyor.
Akın’ın bu gösterisinde her zaman olduğu gibi öğreneceğiz, güleceğiz ve düşüneceğiz.