Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Lale Karabıyık ile sohbet
26 Ocak 2016 Salı, 07:48
CHP Bursa 1. sıra milletvekili Prof.Dr.Lale Karabıyık önce PM’ye seçildi. Şimdi de CHP Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu.
Dün Lale Hoca’yı otobüs içinde Ankara Yolu’nda yakaladım. Kendisini önce kutladım, sonra düşüncelerini almak istedim.
Bakın Karabıyık neler diyor:
“Bana bu görevi layık gören başta sayın Genel Başkanım olmak üzere örgütüme teşekkürlerimi sunuyorum. Türkiye’de özlenen cumhuriyetimizin mihenk taşı sosyal devlet, sosyal adalet  olmak üzere ciddi sarmalda olan değerleri CHP ile düzlüğe çıkaracağız. 
Bursa’da PM üyesi 2, PM toplantılarına katılma hakkı olan 3 vekilimiz var. Erkan Aydın, CHP Grup Yönetimi’ndeki görevi dolayısıyla PM toplantılarına katılabiliyor. Bu güçlü temsil sayesinde Bursa’nın yapılacak yatırımlardan hizmetlerden en iyi  şekilde yararlanması için elimizden geleni yapacağız. 
Bursa’da birlik beraberlik içinde yerelde yaşanan sorunların çözülmesine katkı sağlamak ve hedefimiz olan CHP iktidarı için bir arada çalışacağız.”

Başarı hikayesi

Lale Karabıyık, 1965 Bilecik doğumlu. UÜ İİBF  İşletme Bölümü’nden 1986 yılında mezun oldu. Aynı üniversitede 1989 yılında yüksek lisans eğitimini, 1993 yılında doktora eğitimini tamamladı.
2005 yılında profesör oldu.
Evli ve 1 çocuk annesi olan  Prof. Dr. Lale Karabıyık’ın 6 kitabı çok sayıda makalesi bulunmakta.

Yazıcıoğlu’nun ardından


Bursa’ya damgasını vurmuş kadın yüzlerimizden biri de Dr.Necla Kitay Yazıcıoğlu’dur. 
1927 yılında Trabzon’da doğan Yazıcıoğlu, 1946 ‘da Bursa Kız Lisesi’nden ve 1953’te İÜ Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.Bursa eğitim dünyasına  adını verdiği okul ve Bursa sağlık dünyasında hekim ve özel hastanecilik konusundaki girişimleri ile iz bırakmıştır. 
Dr.Necla Kitay Yazıcıoğlu 89 yaşında aramızdan ayrıldı.  Kendisini saygı ve rahmetle anıyoruz.