Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Mesut Efe ile kahvaltı
19 Aralık 2015 Cumartesi, 07:52
Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ) Genel Müdürü Mesut Efe ve Kurumsal İletişim Müdürü Yusuf Ziya Yüce ile dün kahvaltıda Sönmez Medya Grubu olarak buluştuk.2011 yılından önce kamu olarak Bursa ve bölgesine yaklaşık 151 milyonluk elektrik yatırımı yapılmış. 
UEDAŞ ile birlikte 2011-2015 döneminde bu rakam 690 milyon liraya çıktı. 
Burada en büyük ağırlıkta doğal olarak gerek abone sayısı gerekse diğer faktörler göz önüne alındığında Bursa olmuş.
Şimdi yeni bir dört yıllık planlamaya hazırlanan UEDAŞ 2016-2020 döneminin planlamasını yapıyor. Önümüzdeki günlerde bitecek olan bu planlama da 2016 yılı için yaklaşık 350 milyonluk yatırım talebi yapılmış. Bu konudaki kararı EPDK verecek. Ama en az 250 milyonluk bir yatırım beklenmekte.

UEDAŞ Genel Müdürü Mesut Efe şöyle dedi:

“UEDAŞ 2016-2020 hedeflerinde teknoloji ve Ar Ge ağırlıklı bir şirket olacak. SCADA merkezi ile bir adım önde olacağız. Alacağımız yatırıma göre, abonelerimize daha kaliteli hizmet vermek için çalışacağız.”

UEDAŞ kimdir?

UEDAŞ tam açılımı ile Uludağ Elektrik Dağıtım AŞ, 2010 yılında özelleştirilmesi tamamlanarak Limak Holding, Cengiz Holding ve Kolin İnşaat ortaklığındaki bir şirket.
Bu şirketimiz merkezi Bursa olan Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’da toplamda 2,5 milyon aboneye hizmet veriyor.
UEDAŞ Türkiye’nin dördüncü büyük dağıtım şirketi.
UEDAŞ hizmetleri


Uludağ Elektrik Dağıtım AŞ  ağırlıklı olarak iki alanda hizmet veriyor. Bir yandan abonelere yönelik hizmetlerde yeni aboneler yaparak, mevcut abonelerin şebekelerini yenileyerek, sağlıklı elektrik almalarını sağlıyor
Diğer taraftan gerek mevcut bölgelerde, gerekse yeni yerleşim alanlarındaki, sokak, cadde ve yol aydınlatmaları noktasında hizmet veriyor. 
Bu iki temel hizmetin dışında görünmeyen toprakaltı denebilecek birçok hizmet var.