Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Mudanya Belediyesi UÜ buluşması
06 Aralık 2014 Cumartesi, 07:52
Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek ve üniversite yöneticilerini konuk etti.
 Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Saim Kılavuz, Prof. Dr. İrfan Karagöz, Prof. Dr. Müfit Parlak, Üniversite Genel Sekreteri Prof. Dr. Ayberk Kurt, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Adem Doğangün, İkt. ve İdr. Bil. Fak. Dekan Vk. Prof. Dr.Nuran Bayram, Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nilüfer Akıncıtürk, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Şinasi İşler, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nurettin Yavuz ve Çevre Teknolojisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Seval Kutlu Solmaz ile buluştu. 
Mudanya Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Ay, Metin Bağcı ve Metin Şen’in de katıldığı     toplantıda, Mudanya’nın bilim aklı ile yönetilmesi için, belediye ve üniversite ne şekilde ve hangi konularda işbirliği yapabileceklerini konuştu.

Orhan Holding farkı

Orhan Holding’in her yıl geleneksel olarak düzenlemiş olduğu Uluslararası Fotoğraf Yarışması, bu yıl 10. yaşını kutluyor.
Orhan Holding bu yılki uluslararası Fotoğraf Yarışması’nın temasını “Kültürlerin rengi” olarak belirlemişti.
Bu yılki yarışmada dereceye girenler ödüllerini bugün saat 15:00’te Teknik Oto’da düzenlenecek tören ile alacaklar.
Yarışma Orhan Holding’in Onursal Başkanı İbrahim Orhan’ın eşi Necla Orhan’ın tutkusu olan fotoğraf sanatı kapsamında bundan 10 yıl önce başlamıştı.
Necla Orhan ve Orhan Holding’e fotoğraf sanatımıza yaptığı katkılar ve Bursa’nın uluslararası platformdaki tanıtımı noktasındaki katkılarından ötürü teşekkür ediyorum.
Kültür ve sanata katkı koyanlara saygıyla.

MMO’dan vefa gecesi

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Bursa Şubesi meslekte 25, 40 ve 50. yılını dolduranları ödüllendiriyor.
TMMOB Makina Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Başkanı İbrahim Mart şunları söyledi:
“Bugün düzenleyeceğimiz tören ile odamıza kayıtlı bulunan meslekteki 112 büyüğümüze plaket takdim edeceğiz. 
Törenimiz bugün saat 20:00’de Crowne Palaza’da gerçekleşecek.”
Törende 50 yıllık meslek yaşamlarını dolduran İbrahim Orhan, Mehmet Fikri Ünal, Ahmet Çeçen, Metin Kantarcı ile 40 yılını dolduran 28 kişi ve 25 yılını dolduran 80 kişi plaketlerini alacaklar.
Şimdiden kutluyorum.

İnternet medyası toplantısı

Aktif İnternet Medyası Derneği (AKİMED) Bursa’daki internet gazetecilerini buluşturdu.
Toplantıda internet medyasının geleceği ve sektördeki durumu ele alındı. 
İnternet medyasının gün geçtikçe gelişim göstererek büyüdüğünü  ve geleneksel medya karşısında ciddi bir alternatif haline geldiğini belirten AKİMED Başkanı Barbaros Koçanalı, bu bağlamda yaşanan sorunların çözümü için çaba gösterilmesi gerektiğini söyledi.