Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Muharrem Yılmaz istifa etti
05 Haziran 2014 Perşembe, 08:26

Ekonomi dünyasında dün bir şok yaşandı. Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz, görevinden istifa ettiğini açıkladı.
Muharrem Yılmaz, bu konuyla ilgili olarak Sütaş ile ilgili iddiaların TÜSİAD'ı yıpratmaması için istifa ettiğini söyledi.
Muharrem Yılmaz herkesin bildiği gibi bir Bursalı.
Önce başına geçtiği şirket SÜTAŞ’ı, Türkiye’nin en büyüğü yaptı. Sonra Bursa’dan çıkıp, TÜSİAD gibi büyük bir organizasyonun başına geçme başarısı gösterdi.
TÜSİAD Başkanı sıfatıyla bugüne kadar o koltukta oturup, söylenebilen en cesaretli söylemleri dile getirdi.
Daha önceki akşam bazı çalışma arkadaşları ile birlikte iş dünyasında önümüzdeki günlerde yapılabilecekleri tartıştığını duymuştum. Salı akşamı ne oldu, onu bilemiyorum.
Ben kendi adıma üzüldüm. Yılmaz o koltuğa yakışıyordu ve kaybeden Yılmaz olmadı.

Orada Kestel var

Kestel, Bursa’nın yüzölçümü açısından üçüncü büyük ilçesi. Bu ilçemizin belediye başkanı Yener Acar, ilçesinin tarihi ve turistik güzelliklerini yeryüzüne çıkarmak ve bunları ülkemize ve dünyaya tanıtmak için bir proje hazırlattı.
Bu proje BEBKA’dan geçti.
“Kestel’in tarihi ve kültürel değerleri ile turizm potansiyelinin tanıtılması” başlıklı proje, dün Kestel Belediye Başkanı Yener Acar, Bursa basınına tanıtıldı.
Proje kapsamında BEBKA’dan 250 bin TL destek alındı.
Bursa’nın doğu kapısı olan Kestel 1303 yılında fethedildi. 1959 yılında belediye oluşturuldu.
Acar,“proje ile Kestel’in yurtiçinde ve yurtdışında tanıtımına katkı koyacağız” dedi.

İnoksan NRA fuarındaydı

İnoksan kentimizin bir markası. Endüstriyel mutfak sektörünün lideri İnoksan, Ulusal Restorancılar Birliği Fuarı olan NRA 2014’e katıldı.
İnoksan, üretiminin %35’ini 5 kıtaya ihraç eden, Türkiye’nin ve Dünya’nın dört bir yanında konumlanan bayileriyle büyümesini sürdürüyor.
Chicago’da düzenlenen NRA 2014 fuarında İnoksan’ın döner ocakları, bulaşık yıkama makineleri ve kombi fırınları üretici firmaların ilgi odağı oldu.

Neriman Bale 30. Yıl Resitali

Bursa’mızı baleyle tanıştıran ve sayısız balerin ve balet yetiştiren Neriman Bale Okulu bu yıl 30. yaşını kutluyor.
1984 yılında kurulan Neriman Bale Okulu 30. Yıl Resitali’ni Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Osmangazi Salonu’nda pazar günü saat 19:00’da yapacak.
Neriman Bale Okulu’nun sahibi Neriman Bekiroğlu, baleseverleri resitale davet etti.