Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
OSD Başkanı Önen Bursa’da
22 Şubat 2016 Pazartesi, 07:31
İhracatımızın lokomotifi otomotiv sektörü. Bu sektörün tepe kuruluşu Otomotiv Sanayii Derneği (OSD), 14 Haziran 1974 tarihinde Motorlu Kara Nakil Vasıtaları Kamyon, Kamyonet, Traktör, Otobüs ve Otomobil İmalatçıları Sanayii Derneği adı altında kuruldu.
Dernek 07 Kasım 1979’da adını “Otomotiv Sanayii Derneği” olarak değiştirdi. Kuruluşta, 11 otomotiv sanayi firması varken, bugün ise 15 firma OSD’ de temsil ediliyor. 
BUSİAD Otomotiv Sektörü Komisyonu tarafından yarın saat 18.30’da BUSİAD Evi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek toplantının konuk konuşmacısı, Otomotiv Sanayii Derneği (OSD) Yönetim Kurulu Başkanı Kudret Önen olacak. 
Önen, otomotiv sanayinin içinde bulunduğu durum, tedarik zinciri ile ilgili düşünceler, gelecek için plan ve projeler, ana sanayinin yan sanayiden beklentileri ve sektörde yeni fırsatlar gibi konulara değinecek. 
Kudret Önen, 1975 yılında Ford Otosan’da başladığı meslek hayatına Koç Holding Savunma Sanayi, Diğer Otomotiv ve Bilgi Grubu Başkanı olarak devam ediyor. 

Gül’ün adı artık yok


Dünya edebiyatı bir entelektüelini kaybetti. İtalyan filiozof, yazar ve göstergebilimci Umberto Eco artık yok.
Onu hepimiz ilk romanı “Gül’ün adı” ile tanıdık. Bu eser tam 43 dile çevrildi. Filmini defalarca izledik. 
Yazarın “Sıfır Sayı” isimli romanı geçen yıl yayınlandı. Umberto Eco’nun 7 romanı bulunuyordu.

Tarihi çınar ve tabela


Bursa’daki önemli turistik değerlerimizden biri de İnkaya’daki 600 yıldır yaşamını sürdüren tarihi çınarımız.
Bu çınarımız özellikle hafta sonları ve tatil dönemlerinde yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri konumunda.

 

Çınara Bursa yönünden çıkışta bir tabela konmuş, ama Uludağ ‘dan iniş yönünde bir tabela yok. Bazen önünden geçip gidiyorsunuz. Sanırım o yöne de tabela konulursa Uludağ dönüşü uğramak isteyenler pas geçmezler.