Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Podyumpark açıldı
05 Mayıs 2014 Pazartesi, 07:24

Bursa modern bir tesis daha kazandı. Podyumpark Yaşam ve Eğlence Merkezi cumartesi günü düzenlenen bir törenle açıldı.
Türkiye’nin ilk turizm işletme belgeli eğlence merkezi olan Podyumpark D.A.D. Turizm İşletmecilik firmasının. Firmanın iki ortağı Çetin Ceylan ve Aykut Uyanıklar’ın dostlukları tenis kortlarında başladı. Bu dostluk yıllar sonra iş ortaklığına dönüştü.
Podyumpark’ın açılışına Bursa Vali Yardımcısı Vedat Müftüoğlu, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, BTSO Başkanı İbrahim Burkay, CHP Bursa Milletvekili Doç.Dr.Aykan Erdemir, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Erkan Pınar, Başsavcıvekili Mehmet Dalgalı, Tenis Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Dönmez, Bursa Büyükşehir eski Belediye Başkanı Erdem Saker ile birlikte Bursa iş ve sanayi dünyasından çok sayıda isim katıldı.
Podyumpark’ta Aquapark, Özgen, Starpark, açık ve kapalı tenis kortları ile Podyum Tenis Kulübü faaliyette. Alışveriş merkezi, sinema, davet salonlarının inşaatı da hızla devam ediyor. Yolunuz FSM’ye düşerse mutlaka Podyumpark’ı görün.

Balkansiad bruch’ı

Kentimizin başarılı ve güçlü STK’larından Balkansiad geçtiğimiz pazar günü üyelerine yönelik bir brunch düzenledi.
Bu brunch Anadolu Et Lokantası’ndaydı.  Balkansiad Başkanı Aytuğ Onur ve yönetim kurulu üyeleri konukları kapıda karşıladı.
Brunch’ta bir konuşma yapan Aytuğ Onur, hedeflerini ve projelerini kısaca anlattı ve durumlarını ortaya koydu.
Bu arada Balkansiad Ailesi’ne yeni katılanlara rozetleri takıldı.
Ben ve eşim bruch ta OİB Başkanı Orhan Sabuncu ve eşi birlikteydik.
Güzel bir pazar sabahı yaşadık. Balkansiad’a başarılar.

Oda Tiyatrosu ve Özen

Uğur Ozan Özen genç ve araştırmacı bir kardeşimiz. Kendisi Yılmaz Akkılıç Bursa Araştırmaları 2012 Ödülü sahibi.
Özen, Oda Tiyatrosu adlı çalışması ile bu ödülü almıştı. Şimdi, bu çalışma kitaplaştırıldı.
Uğur Ozan Özen’in 260 sayfalık kitabı Nilüfer Belediyesi tarafından bastırıldı.
Sevgili kardeşimiz Uğur Ozan Özen’i kutluyorum. Duyduğuma göre şimdi de Bursa Ahmet Vefik Paşa Devlet Tiyatrosu’nun tarihi ile ilgili bir çalışma yapıyormuş. Kendisine nice başarılı çalışmalar diliyorum.

Evlenme ve Gogol

Bu yıl perdelerini “Buzlar Çözülmeden” ile açan Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, kısa süre önce “Gulyabani”yi sahneye koydu.
2 Mayıs’ta da  bu kez de “Evlenme” adlı yeni oyununu sahneledi.  Rus roman ve oyun yazarı Nikolay Gogol’un ünlü eseri “Evlenme” dokuz yılda yazıldı. “Talipler” adıyla yazılmaya başladı oyun, 1842’de “Evlenme” diye sonuçlandı. Araya “Müfettişler” oyunu girmişti.
Girişte bizlere Rus Faberge yumurtalarına benzer birer anı verildi.
Yıllar önce AST’de Rumuz Goncagül’ü izlemiştim. Sanki, Gogol’un “Evlenme”sinden de etkilenmişler gibi bir duyguya kapıldım.
Şehir Tiyatromuzu kutluyorum.