Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Recep Altepe’nin işi zor
27 Eylül 2015 Pazar, 07:43
Başkan olmak zor iştir. Büyükşehir belediye başkanı işlerin en zorudur. Sorunu olanlarla muhatap olursunuz. 
Sorunlara çözüm bulmaya çalışırsınız. Kimi zaman suçlanır, kimi zaman hakarete uğrar, kimi zaman övgüler alırsınız. Keyifli bir iş midir? Yanıt evettir.
Recep Altepe 30 yıllık belediyeci. 12 yıldır da Belediye Başkanlığı yapıyor. Hem de Türkiye’nin en büyük illerinin birinde. Makamı sorun çözme yeri o nedenle sorunları aktarıyoruz.
Esentepe Mahallesi Tuna Caddesi, yoğun trafiği, gidiş geliş çift yönlü trafik ve sağlı sollu caddeye park eden ticari araçlar sebebiyle tehlikeli bir hale geldi. Buna ilaveten  bir de Kanuni Caddesi’yle birleşecek. Trafik artacak ve tehlike büyüyecek.
Mahalle sakinleri adına  Ayşe Aktuna konuya dikkat çekmiş. Mahalle trafik lambalı yaya geçidi için Nilüfer Belediyesi’ne başvurmuş. Konu büyükşehirin denmiş. Büyükşehire yapılan dilekçeli başvuruya yanıt alınmamış.
Recep Başkanımın  bölgeden acılı bir haber almadan sorunu çözeceğini düşünüyorum.

***

BBDSO artık Twitter’da

Kentimizde gurur duyduğumuz kurumlardan biri de Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestramız.
Ülkemizin ilk bölge senfoni orkestrası olan Kültür Bakanlığı Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası’nı artık resmi Twitter hesabından da takip edilebilecek.
Orkestramızın twitter hesabı: @bursasenfoni.
Orkestramız her yerde, biz de onun yanındayız.

***

Mesleki yeterlilik ve BTSO

Artık insanlar “her işi yaparım” diyemeyecek. Her mesleği yapabilmek için bir mesleki yeterlilik belgesine sahip olmalısınız.
Bu noktada BTSO çok önemli bir misyon üstlendi. BTSO’nun hayata geçirdiği Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi, sınav ve belgelendirme hizmetlerini yoğun bir tempoda sürdürüyor. 
Bilindiği gibi Bakanlık 25 Mayıs 2015’ten itibaren 40 meslekte mesleki yeterlilik belgesini zorunlu hale getirmişti.