Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Şahin’den DOSAB ziyareti
28 Ağustos 2015 Cuma, 08:51
DOSAB’ın konuğu vardı. AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret etti. 
Şahin’i bu ziyaretinde DOSAB Yönetim Kurulu Başkanı Ferudun Kahraman, Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Tezyaparlar ve Bölge Müdürü Serhat Şengül ağırladı.

Şahin’e DOSAB çalışmalarıyla ilgili bilgiler aktarıldı. DOSAB SCADA Merkezi’ni de gezen Şahin daha sonra Bursa İl Sağlık Müdürü Dr.Özcan Akan, Bursa Kamu Hastaneler Birliği Genel  Sekreteri Prof. Dr. Rüstem Aşkın ve AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ali Yılmaz’la birlikte DOSAB Semt Polikliniği ile DOSAB Kreşi inşaatlarında incelemelerde bulundu.
Bu ziyaret sırasında DOSAB Başkanı Ferudun Kahraman, 30 Temmuz’da temeli atılan DOSAB Semt Polikliniği inşaatını yıl sonunda bitireceklerini belirterek, “Üç katlı ve toplam 2.500 metrekare kapalı alana sahip sağlık tesisinde 17 adet poliklinik odası, laboratuvar, röntgen odası, pansuman odası, acil müdahale odası ile iki adet tam donanımlı ambulansa sahip 112 acil yardım merkezi yer alacak, bölgeye 7/24 nitelikli sağlık hizmeti verilecek. Biz söz verdiğimiz gibi inşaatı hızla sürdürüyoruz ve yıl sonunda bitirip, iki adet 112 Acil Yardım İstasyonu için Bursa Sağlık İl Müdürlüğü’ne, semt polikliniği için de Kamu Hastaneler Birliği’ne bedelsiz kullanım için binayı teslim edeceğiz” dedi. 

Rekora 2 gün kaldı

Mudanya Belediyesi’nin 30 Ağustos günü Kumyaka’da gerçekleştirieceği Guinness Dünya Rekoru denemesine iki gün kaldı.
Daha önce 30 Ekim 2014’de Ürdün Ölü Deniz Bölgesi’nde 261 kişinin oluşturduğu dev, yüzen Barış simgesi Guinness tarafından tescillenmişti Böylece bu etkinlik dünyaca meşhur Guinness Rekorlar Kitabı’na girmişti.
Bu sefer Mudanya Belediyesi’nin 460 yüzücü ile Mudanya Kumyaka Sahili’nde gerçekleştirileceği organizasyon, Guinnes Rekorlar kitabına girmek için resmi aday oldu.
Bu etkinlik aynı zamanda fotoğraf sanatçısı Cumhur Aygün ve ekip arkadaşları ile ölümsüzleştirilecek.
Suda gerçekleşecek etkinlikle Mudanya’dan “Sonsuza Dek Barış“ mesajı verilecek.

Mevlana’dan bir kıta

Mevlana yüzyıllar önce adeta bugünlere nazire olsun diye bir kıta yazmış.Bu kıtayı sizlerle paylaşmak istiyorum:

“Yüzde ısrar etme, doksan da olur,
İnsan dediğin noksan olur.
Sakın büyüklenme, elde ne var?
Bir ben varım deme, yoksan da olur...”
Bu sözlere söylenecek bir söz yok.