Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@yahoo.com
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Seçimler sona erdi gözler 10 Nisan'da
04 Nisan 2018 Çarşamba, 07:53

Geçen yılın son aylarından beri Bursa gündemini meşgul eden konulardan biri BTSO seçimleriydi. Dün BTSO seçimleri yapıldı.
Seçimler için sabah yola koyulduk. Karşımıza çıkan ilk engel Mudanya yönünden OSB'ye giriş olan Bankalar sapağıydı. Sapak kapatılmıştı. Meğerse Bursa Büyükşehir Belediyesi Korupark önündeki kavşak çalışmasının bir bölümünü orada yapıyormuş. Öncelikle seçim günü de o yol yapım çalışmalarını sürdürdüğü için (Bol sayıda hayır duası da(!) almıştır.) Büyükşehir'i kutluyorum(!). Yol kapalılığı ile ilgili olarak kimi oy kullananlar İlhan Parseker yaptırmıştır, kimisi de İbrahim Burkay yolu kapattırmıştır, dedi.
Daha sonra yolumuza çıkan ikinci engel ise BTSO binasından kilometrelerce önce başlayan otopark sorunu ve kapalı trafikti. Şoförü olanlar arabalarından inip yürümek zorunda kaldı. Olmayanlar da arabalarını çok uzak yere park etmek zorundaydı.
Deyim yerindeyse büyük ilgi ve katılım vardı. Girişlerde herkese üst aramaları yapıldı. Çeşitli komiteler kendileri için BTSO dışına stant hazırlamış, bazıları da yemek servisi hazırlamıştı. Ayrıca oda organizasyonuyla da herkese yemek dağıtımı bina dışındaki stantlardan yapıldı.
BTSO adeta panayır yeri gibiydi. Yıllar boyunca karşılaşmadığımız dostlarımızı ve arkadaşlarımızı görme fırsatı bulduk.
Seçim sonuçları Bursamıza ve Bursa iş dünyamıza hayırlı olsun.
Hepimizin ortak arzusu ülkemizin ikinci büyük sanayi kenti Bursa'nın ve Bursa'daki insanların refah düzeyinin artması.

Yönetim belirlenecek

Seçimlere İlhan Parseker beyaz, İbrahim Burkay mavi liste ile katıldı. Bu arada bazı komitelerde (grup) üçüncü listeler de vardı. Sarı liste eğitimcilerin olduğu komitedeydi. Otomotivin olduğu 11. Grupta ise sadece Burkay'ın mavi listesi yer aldı. Parseker, burada liste yapmamıştı.
İki aday İbrahim Burkay ve İlhan Parseker de çok heyecanlı ve de yorgun görünüyorlardı.
Bu arada BTSO seçimlerine medyanın da yoğun ilgisi gözden kaçmadı.
BTSO komite ve meclis üye seçimleri Sönmez Medya bünyesindeki ASTV'den de gün boyunca canlı olarak yayınlandı.
Şimdi dün belirlenen komite ve meclis üyelerinden sonra 10 Nisan Salı günü yeni BTSO Meclisi, yeni yönetim kurulunu seçecek.