Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Sedat Yalçın’a ağır görev
05 Ekim 2015 Pazartesi, 06:58
AK Parti bu seçimlere deneyimli isimlerin koordinatörlüğünde giriyor. AK Parti’nin kurucu il başkanı Şevket Orhan, Osmangazi’de, eski il başkanı Hayrettin Çakmak Yıldırım’da, Nagip Vardar Nilüfer’de ve   Sedat Yalçın ise tüm dış ilçeleri kapsayacak şekilde seçim çalışmalarını koordine edecek. 
Bu dağılım bana garip geldi. Üç eski başkana birer ilçe, diğerine ise kalan tam 14 ilçe. 
Garip gelen sonra  doğal geldi. Çünkü Sedat Yalçın’ın geçmişine göz attım.
Sedat Yalçın, Bursa siyaset ve iş dünyasının yakından tanıdığı bir isim. 
Yalçın, 2004 yılında 1. Kongre de AK Parti’ye katıldı. 5 yıl il başkan yardımcılığı yaptı.   2007 yılında İl Başkanlığı’na atandı. Daha sonra bu göreve seçimle geldi. Bu görevi 5 yıl süre ile sürdürdü. Mart 2014 yerel seçimlerinde Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığı için istifa etti. Son genel seçimlerde AK Parti’den Bursa milletvekili aday adayı oldu. 
Herhalde karar vericiler sen misin, en uzun il başkanlığı yapan, hadi bakalım, dediler.

***

Sarıbal ve buğday ithali

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, iç pazarın yabancı tarım ürünlerince istila edildiğini belirtti.
Orhan Sarıbal, “Tarımda ülke kaynaklarını, potansiyelini değerlendirmeye yönelik üretimi temel alan politikalar yerine ithalatı teşvik eden ve destekleyen uygulanıyor. 13 yılda tam 36 milyon ton buğday ithal edildi.” dedi.

***

Yapı Yaşam’ın galası

Mimarlar Odası Bursa Şubesi, tarafından düzenlenen “Bursa Yapı Yaşam Fuarı ve Kongresi”nin kongre bölümü  Almira Otel’de düzenlenen gala yemeği ile sona erdi.
Geceye katılımcılar, kongrenin konuşmacıları ve akademik oda temsilcileri katıldı.
Gecede bir konuşma yapan Başkan Can Şimşek, “Bu fuarın 27.sini gerçekleştirdik. Gururluyuz. Fuara katılım sağlayan herkese teşekkür ederim. Oda olarak sektöre katma değer sağlamaya devam” dedi.