Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
TAİDER Bursa ve aile şirketleri
13 Şubat 2016 Cumartesi, 07:55
TAİDER Aile İşletmeleri Derneği’nin Bursa Temsilciliği açıldı.  TAİDER’in Bursa Temsilciliği’ni Berna Kırcı  Aşiroğlu yapıyor. 

Sheraton Otel’deki Bursa Temsilcilik açılışında  TAİDER Bursa Temsilcisi Berna Kırcı Aşiroğlu, TAİDER Yönetim Kurulu Başkanı Sümer Tömek Bayındır’ın açılış konuşmalarının ardından iki özel konuşma dinledik. AGT şirketi yönetim kurulu üyesi Mehmet Semih Söylemez ve psikolog - iletişim uzmanı Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu ile birer konuşma yaptılar.

TAİDER Kurucu Başkanı İnci Akü’nün sahibi Şerife İnci Eren, Singapur’da Uluslararası Aile İşletmeleri Ağı’nın toplantısına katılır. Orada Türkiye’de böyle bir derneğin kurulmasına karar verir. Çalışmalarını yaparken bir gün Fahrettin Gülener ile   aynı masaya düşerler. Tanışıp, konuşurlarken süreç hızlanır ve 2012’de 46 aile ile TAİDER kurulur.
Bursa’daki toplantıya 100 aile şirketinden toplam 185 kişi katıldı. TAİDER, Bursa’ya hoş geldi. 
TAİDER’e ve bünyesindeki tüm aile şirketlerine uzun ömürler diliyorum.

 FBN-I Türkiye

TAİDER, 28 ülkede örgütlenmiş Uluslararası Aile İşletmeleri Ağı/Family Business Network International ‘ın Türkiye paydaşıdır. 
Merkezi İsviçre’de olan FBN-I, farklı sektörlerden, 3014 aile şirketinden 3682 ‘si gelecek nesil üyesi olmak üzere 9305 aile üyesi ile aile şirketlerine destek vermek için çalışmaktadır.

Gelecek nesil ve Bursa

TAİDER’in bünyesinde içinde ikinci ve üçüncü kuşak temsilcilerinin olduğu TAİDER Gelecek Nesil de bulunuyor. 
TAİDER  gelecek nesil ve Bursa temsilcilik üyeleri Berna Kırcı Aşiroğlu, Dilara Korgavuş, Serkan Aktaş  ve Ahmet Sevenler ‘den oluşuyor.
TAİDER ‘in kuruluşundan bu yana gerçekleşen ulusal zirvelerinin 4.’sü 21-22 Ekim 2016’da İstanbul’da gerçekleşecek.
FBN-I  ‘in Gelecek Nesil Dünya Zirvesi 1-3 Haziran Tallberg-İsveç’te yapılacak.