Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@yahoo.com
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Tekstilcilerimiz Amerika'da
19 Ocak 2018 Cuma, 08:02

Moda dünyasının en prestijli fuarlarından biri de Amerika'da gerçekleşen Premiere Vision New York.
Bu etkinlik 16-17 Ocak tarihlerinde New York'ta yapıldı. Fuarda giyimlik kumaş, deri, aksesuar ürünleri ve hazır giyim ürünleri sergilendi. Bu önemli fuara, Bursa'dan 34 Türk tekstil firması katıldı.
UTİB yani tam açılımı ile Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği, 7 yıldır bu önemli etkinliğe milli katılım sağlıyor.


Buradaki hedef Türk moda ve tasarımını, Amerikalı tüketicilerin ilgi odağı haline getirmek. Ayrıca Türk tekstil sektörünün ABD pazarında olan etkinliğinin artmasını sağlamak.

Nilüfer'den üç kitap

Nilüfer Belediyesi kültürel etkinliklerine bir yenisini daha ekledi. Bursa belleğine temel oluşturacak üç eser daha Nilüfer Belediyesi tarafından yayımlandı.
İlki geçen yıl yayımlanan "Bursa ve İlçeleri Arkeolojik Kültür Envanteri Nilüfer İlçesi" kitabının ardından 44 mahalleyi mercek altına alan ikinci kitabı da yayımladı.
Ayrıca "Apolyont'un Sakinleri" ile "Nekropol Kazıları 2016- 2017" kitapları da Bursa belleğine kazandırıldı.
Bu üç kitabın tanıtımı bugün Nilüfer Belediyesi Halk Evi basın toplantı odasında yapılacak.

Feray Hoca'ya veda

Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nün emekli öğretim üyelerinden Prof. Dr. Feray Odman Çelikçapa, dün toprağa verildi.
Feray Odman Çelikçapa için önce Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Rektör Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Yüce, İİBF Dekanı Prof. Dr. Tayyar Arı, öğretim üyeleri, personel, Odman ve Çelikçapa ailesi ile yakınlarının katıldığı bir tören düzenlendi.


Ardından Feray Odman Çelikçapa'nın cenazesi, dün Emirsultan Camii'nde kılınan öğle namazından sonra Emirsultan Mezarlığı'nda toprağa verildi.
Odman ve Çelikçapa ailelerine başsağlığı diliyorum.