Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Teşekkürü bilmemek
13 Haziran 2015 Cumartesi, 08:44
Toplum olarak temel eksiklerimizden biri de her şeyin hakkımız olduğuna inanıp, teşekkür etmesini bilmemek.
Geçtiğimiz yıl Bursaspor’u en keyifle seyrettiğimiz yıllardan biri oldu. 
Türkiye’de en çok gol atan takım olduk. 
Gol Kralı Fernando takımımızdan çıktı. 
Takımımız Türkiye Kupası’nda final oynadı.
Bize bu keyifli anları yaşatan başta Teknik Direktörümüz Şenol Güneş olmak üzere, gol kralımız ve geçen yılki kahramanımız Fernandao’yu kaybettik.
Güneş ve Fernandao ile yollarımızı ayırabiliriz. Ama bunun bir raconu vardır.
Anlaşmak istemeyebilirsiniz, ama onları gönderirken her şeyin bir nezaketi vardır.
Bir küçük yemek düzenleyip, bir demet çicek ile gönderilmeyi bu iki insan hak etmedi mi?
Yaşamda ne ekersen, onu biçersindir!
Güneş ve Fernandao’ya teşekkürler.

BUSİAD ve kurumsallaşma

BUSİAD ‘ın organize ettiği toplantının konuğu, TOFAŞ Kurumsal Yönetim ve Hissedar İlişkileri Birim Yöneticisi Dr. Adil Salepçioğlu oldu.
Toplantının açılışında konuşan Kurumsal Yönetim Uzmanlık Grubu Lideri Onur Oral,  şirketlerin gelecek nesilleri başta olmak üzere sürdürülebilirliğin sağlanması ve kurumsallaşmaya katkı açısından çalışmalara devam edeceklerini söyledi.
Dr. Adil Salepçioğlu, “Yönetimin Kurumsallaşmasından Kurumsalın Yönetilmesine” konulu bir sunum yaparak; aile şirketlerinde yönetimin kurumsallaşması, sürdürülebilirlik, itibar yönetimi, rekabet ve kurumsal yönetim konularındaki bilgi ve tecrübelerini katılımcılarla paylaştı.

En güzel fabrika bahçesi:
Sinta’nın bahçesi


Sinta, 42 yıldır kentimizin saygın inşaat kuruluşlarından birisi. Bu değerli şirket, adeta fabrika yapan, fabrika olarak anılıyor.
Nilüfer Belediyesi tarafından düzenlenen “En güzel fabrika bahçesi” yarışmasının ödül töreni Sinta’nın bahçesinde gerçekleşti.
Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, bu yarışmada birinci olan Sinta, ikinci olan Metiş Otomotiv ve üçüncü olan İnoksan’a ödüllerini verdi.
Ödül alan sanayi kuruluşlarımızı kutluyorum.

BSMMMO ve 26. yıldönümü

Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nca, “3568 Sayılı Meslek Yasası”nın kabul edilişinin 26’ncı yıldönümü kutlanıyor.
Bu amaçla bugün saat:11.00’de Heykel Atatürk Anıtı önünde Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nca, çelenk töreni ve basın açıklaması düzenlenecek. 
 Bu törenle ilgili olarak  Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Ahmet Hikmet Sönmez,  “BSMMMO kurul temsilcileri ile il genelindeki meslek mensuplarının katılımıyla çelenk törenini ve basın açıklamasını yapacağız” dedi.