Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@yahoo.com
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Turgay Erdem ile Nilüfer üzerine
25 Ocak 2019 Cuma, 08:06

CHP Nilüfer Belediye başkan adayı Turgay Erdem, Orhangazi'nin Sölöz Mahallesi'nde doğdu. Birlikte okuduğumuz Bursa Erkek Lisesi'nin ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'ni bitirdi. Üç dönem Mimarlar Odası Bursa Şube Başkanlığı'nın ardından meclis üyeliği ile siyasete atılan Erdem, Mustafa Bozbey'in başkan yardımcılığı teklifi üzerine de 15 yıldır bu görevi sürdürüyor. Özetle belediyecilik ve şehircilik konusundaki deneyimi ortada olan bir isim.
Turgay Erdem, Nilüfer'i, ''Bursa'nın gözbebeği'' yapmak için, Nilüfer Belediye Başkanı ve Bursa Büyükşehir Belediye başkan adayı Mustafa Bozbey ile yoğun çaba harcadıklarını dile getirdikten sonra şunları söyledi:
"Nilüfer Belediye başkan adaylığı görevine layık bulundum. Bugüne kadar olduğu gibi bu görevden de kaçmayarak çalışmalara başladım. Belediye yönetiminde katılımcılığın büyük önem taşıdığına inanıyorum. Yeni dönemde, büyük çoğunluğu insan odaklı projeler yeni yol haritamız olacak. Diğer önemli bir hedef de yeşil alan miktarını artırmak. Gölyazı'nın turizme kazandırılması çalışmalarını çok değerli buluyorum. Bunu bir an önce hayata geçirmeliyiz."
Turgay Erdem'e başarılar diliyorum.

LEVENT VARDAL, SIRLAR VE OTOMOBİLLER

Levent Vardal, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Elemanı. Kendisi Bursa Bademli'deki Akeramos Sanat Merkezi'nde 2-14 Şubat tarihleri arasında bir sergi açıyor.
Serginin adı "Sırlar ve Otomobiller". Vardal'ın çalışmaları karo üzerine sıraltı çalışılmış. Projenin koordinatörlüğünü sanatçı Huri Aykut Ülker yapıyor.
Serginin açılışı 2 Şubat Cumartesi günü saat 17.00'de Bademli Akeramos Sanat Galerisi'nde.
Güzel sanatlara merakı olanlara ve seramik sanatçılarına duyurulur.

24 OCAK'I ATLATTIK

24 Ocak tarihine göz attığımızda çeşitli olaylara tanık oluruz. Kimi ekonomik, kimi suikast, kimi vefat.
1955 yılında Zonguldak'ta Ereğli Kömür İşletmesi'nde grizu patlaması ile 52 madencimizi kaybettik. 19 madencimiz yaralandı.
1980 Demirel hükümeti 24 Ocak kararlarını açıkladı ve TL yüzde 43 devalüe oldu.
1993 Adı araştırmacı gazetecilikle özdeşleşen aydınımız Uğur Mumcu, Ankara'da suikasta uğradı. Dün Mumcu, etkinliklerle anıldı.
2001 Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan, 4 koruması ve şoförü, silahlı saldırıda şehit edildi.
2007 Eski Dışişleri Bakanı İsmail Cem aramızdan ayrıldı.
2010 Ülkemiz sanat ve kültürüne büyük katkı koyan Şakir Eczacıbaşı aramızdan ayrıldı.