Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Uludağ’da Nöroloji Günleri
14 Mart 2016 Pazartesi, 07:08
Cumartesi günü Uludağ’da Grand Yazıcı Oteli’ndeydim. Orada Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı tarafından düzenlenen 11. Uludağ Nöroloji Günleri toplantıları  10-13 Mart tarihleri arasında  yapıldı. Bu etkinlik UÜ Nöroloji Anabilim Dalı’nın gelenekselleşmiş bir etkinliği.
Burkon’un organizasyonuyla gerçekleşen bu bilimsel etkinliğin düzenleme kurulunun başında UÜ Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Mehmet Zarifoğlu vardı. 250 hekimin katıldığı bu etkinlikte 32 bildiri sunuldu.
Otelde Hayri Yazıcı ile karşılaştım. Hayri Ağabey ile sohbet ettik. Bursa’daki dostlarına selam söyledi. Daha sonra bu organizasyonu gerçekleştiren Burkon’un sahibi Hasan Eker ile de Bursa turizmi üzerine sohbetimiz oldu. 
Ayrıca orada Uludağ Üniversitesi Rektör eski Yardımcısı Prof.Dr.Erhan Oğul hoca ile buluştuk. Erhan Hoca ile uzun uzun rahmetli Ayhan Kızıl hocayı konuştuk. 
Daha sonra Erhan Oğul hoca ve Mehmet Zarifoğlu hoca ile kahvemizi içtik. Bu arada Prof.Dr.Nihat Sapan ile de karşılaştık.

Bursa’ya havacılık okulu


Girne Amerikan Üniversitesi yetkilileri, Bursa’ya Yenişehir’de havacılık okulu kuracak. Destek için Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi ziyaret eden okul yetkilileri, kazandıkları tecrübeyi Bursa için kullanmak istediklerini açıkladı.
GAÜ kurucusu Serhat Akpınar, Türkiye’de birkaç noktada havacılık okulu kurmayı istediklerini ifade etti.

BOSİAD’ın ziyaretleri


Bursa Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri ve İş Adamları Derneği’nin geçtiğimiz yıl Bursa OSB sınırları içerisinde düzenlediği “Çevreye Duyarlı Sanayi Tesisi” yarışması, bu yıl Bursa’daki tüm OSB’lere açıldı. 
BOSİAD yönetimi Bursa’daki diğer OSB firmalarının katılımını teşvik etmek amacıyla bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.
Bu kapsamda  Nilüfer OSB, İnegöl OSB, Mustafakemalpaşa OSB, Hasanağa OSB ve Kestel OSB ziyaret edildi.