Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
URTEB’de Özenalp dönemi
31 Ocak 2016 Pazar, 09:01
Uluslararası Rekabet ve Teknoloji Birliği  kısa adıyla URTEB 2002 yılında Zeki Zorlu’nun girişimleri ve onun başkanlığında kurulmuştu. Bu birliğimiz geçtiğimiz günlerde  15. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı gerçekleştirdi.
Prof.Dr.Ali Ceylan’ın başkanlığındaki yönetim kurulu görevi, tek liste ile gidilen seçimde Ahmet Özenalp ve arkadaşlarına bıraktı.  
Ahmet Özenalp’in başkanlığındaki URTEB’in yeni yönetimi şu isimlerden oluştu: 
“Mürsel Öztürk, İhsan İpeker, Handan Özcebe, Emir Turupcu , Turgut Şahin ve Selva Eren”
URTEB Onursal Başkanı Zeki Zorlu  genel kurulda, “URTEB’e çok güzel bir hevesle yola çıktık ve 12 yıl başkanlık yaptım. Bu süre boyunca haksız rekabet kavramını anlatmak ve önüne geçebilmek adına önemli faaliyetler gerçekleştirdik ama ülkemizde hâlâ bu konuda istenilen noktaya gelemedik” dedi.
Yeni Başkan Ahmet Özenalp ise şunları söyledi:
“Haksız rekabet konusunun konuşulduğu her yerde URTEB olarak ilk akla gelen kuruluş olmak birinci hedefimizdir.” 
Özenalp’e başarılar.

İMSİAD’dan Çepni ziyareti

Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, İMSİAD Başkanı Namık Ziya Mescioğlu ile üyeleri ağırladı.
İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İşadamları Derneği (İMSİAD) üyelerini ağırlayan Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, “Fikri olan, problem çözmek için projeleri olan varsa Bursa Kent Konseyi’nin kapısı herkese açık” dedi.

Anadolu Çizgi Film Yarışması

Bursa- Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) ‘nın Eskişehir’deki animasyon sektörüne katkı koymak için  geleneksel hale getir-
meye çalıştığı 2. Anadolu Çizgi Film (Animasyon) Yarışması için son başvuru tarihi  31 Mart’ta bitiyor.
Bu konuda detaylı bilgi    adresinden alınabiliyor. Yarışmanın ödül töreninin de Animasyon ve Dijital İşler Buluşmaları ise mayıs ayında gerçekleştirilecek.