Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Valilikten dolandırıcılık uyarısı
03 Mart 2016 Perşembe, 08:15
Dolandırcılığın boyutu sınır tanımaz hale geliyor. Hesaplarınızı güncelli-yoruz; kredi kart para-larınızı iade ediyoruz; sigorta kazandınız; kargonuz size ulaşamadı; hediye kazandınız ve benzeri dolandırcılığa hepimiz muhatap oluyoruz.
Üst boyutunda ise Emniyet’ten arıyoruz, hesaplarınızı terör örgütü kullanıyor; ben savcı bilmem kim Çanakkale kitabı satıyoruz gibi dolandırıcılık şekille-rine tanık olduk.

Şimdi ise Valilik’ten şu açıklama geldi:

“Son günlerde bazı şahıslar tarafından bazı saygın firma ve işadamlarımızdan Sayın Valimizin ve Özel Kaleminin  ismi kullanılarak nakdi yardım talep edildiği öğrenilmiştir. Konu ile ilgili Valiliğimizin herhangi bir ilgisi ve talimatı bulunmadığı gibi adı geçenlerin yakalanması konusunda gerekli tahkikat başlatılmıştır. Vatandaşlarımızın kendilerini devlet yetkilisi gibi gösteren,  herhangi bir kişi ya da bir hesap numarasına kesinlikle para yatırmamaları, bu gibi durumlarda 155 Polis İmdat ile 156 Jandarma İmdat hatlarını aramaları, rica olunur.” 
Cesarete bakar mısınız? Valinin adını kullanmaya kalkmışlar.

Eker’e İnsana Saygı ödülü

Bu yıl 15’incisi düzenlenen İnsana Saygı Ödülleri kapsamında Eker, bir kez daha en prestijli ödülün sahibi oldu.
 Türkiye genelinde adayların başvurularını en kısa sürede yanıtlayan, en çok istihdam yaratan ve en çok başvuru yapılan firmalar ödül almaya hak kazanıyor.
Eker, üçüncü kez İnsana Saygı Ödülü’nün sahibi oluyor. 

ÇEK ödül töreni

Çağdaş Eğitim Kooperatifi’nin her yıl geleneksel olarak verdiği Eğitim Ödülleri’nin 10.’su bugün ÇEK 3 Mart Azizoğlu İlköğretim Okulu konfe-rans salonunda saat 13:30’da veriliyor.
Bu yılki ödül ulusalda Bursalı Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı’na, yerelde ise öğretmen Engin İlhan’a verildi.
Bugünkü ödül töreninde Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı bir de konferans verecek.
Büyüğümüz Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı’nı ve kardeşimiz Engin İlhan’ı kutluyorum.