Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Ve sonunda Adliye Sarayı
07 Mayıs 2016 Cumartesi, 08:29
Bursa gündemini en az altı yıldır işgal eden konulardan birisi artık netleşti. Yeni Adliye Sarayımız’dan söz ediyorum.
2010 yılıydı. Dönemin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve Bursa Milletvekili Faruk Çelik artık sınırları zorlayan ve Bursa’nın gereksinimini karşılayamayan Bursa Adliyesi Sarayı’nın yenisi için starta basıp, Ankara Yolu üzerindeki Otosansit’in yanına bir tabela diktirmişti. Onun ardından Adliye Sarayı’nın yeri ile ilgili spekülasyonlar başladı.
Böylece Yeni Adliye Sarayımız ile ilgili konu zaman zaman  gündeme gelmişti. 2011 yılında genel seçimler yapıldı. Faruk Çelik sürpriz biçimde Şanlıurfa milletvekili oldu. Bursa’ya Bülent Arınç geldi. Arınç BUTTİM alternatifini sahiplendi.   
Yer teslimi yapılacak. Büyükşehir’den geçecek. İhaleye çıkacak. Temel atım tarihi belli olacak, derken dün somut olarak Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İçişleri Bakanı Efkan Ala ve Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın katılımı ile ilk bölümünün temeli atıldı.
Bursa’ya hayırlı olsun diyorum.

Lions ve alzheimer

Lions Kulübü, Lions Alzheimer Konuk Evi yararına lions ve leo kulüplerinden oluşan Türk Sanat Müziği Konseri düzenledi.
Buttim Konser Salonu’nda Şef Kenan Gürsel yönetiminde ve Aysel Gürel’in sunumunda gerçekleştirilen konsere, 118- K Federasyon Başkanı İlknur Kutucu ile birçok lions ve leo kulüpleri başkan ve üyeleri katıldı.

Ne konuşuyorlardı?

Yeni Adliye Sarayı’nın temel atma töreninde ilginç bir görüntü de oluştu. Törene katılan üç bakan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İçişleri Bakanı Efkan Ala ve Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın bu güzel sohbeti fotoğraf karelerine böyle yansıdı.


Kuşkusuz herkes bu hararetli sohbette ne konuştuklarını merak etti. Bendeniz bu noktada şunu söyleyebilirim. 
Kesin olarak konuşmadıkları bir şey vardı. Kimin genel başkan olacağı (!).