Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Virtüöz Mintz bugün Bursa’da
04 Şubat 2016 Perşembe, 08:11
Bugün BBDSO’nun Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki konserinde  solist olarak dünyanın yaşayan en büyük keman virtüözlerinden biri olarak kabul edilen Shlomo Mintz’i  izleyeceğiz. Etkinliğe Bursa Filarmoni Derneği sponsorluk yapıyor.

Saat 20:00’deki konserde  BBDSO’yu besteci ve orkestra şefi Oğuzhan Balcı yönetecek. 
Konserin  ilk yarısında, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, ünlü keman virtüözü Shlomo Mintz solistliğinde, Ludwig van Beethoven’in, yaşamında bestelediği tek keman konçertosunu seslendirecek.
Mintz, 20’nci yüzyılın efsanevi kemancısı Isaac Stern’in öğrencisi oldu. 

Ünlü sanatçı Mintz’in, Diapason D’Or, Grand Prix du Disque, Gramophone ve Edison gibi çok sayıda büyük ödülü bulunuyor. Sanatçı ayrıca Moskova’daki Çaykovski, Poznan’daki Wieniawski, Brüksel’deki Kraliçe Elisabeth yarışmalarının da Jüri Başkanlığını yapıyor. 

Konserin ikinci yarısında ise, BDSO, P.I.Çaykovski’nin en görkemli yapıtlarından beşinci senfonisini yorumlayacak. 
Kaçırmayın.

Uludağ Lions 30 yaşında

Uludağ Lions Kulübü, 30’uncu gurur yılını Altın Ceylan’da düzenlenen toplantı ile kutladı.

Lions 118-K Başkanı İlknur Kutucu, 118-K Gelecek Dönem Başkanı Dr. Ender Tukay ve İpek Lions Kulübü Başkanı Deniz Güney’in de katıldığı toplantıya Uludağ Lions Kulübü üyeleri, kurucu üyeler ve geçmiş dönem başkanları yoğun ilgi gösterdi.

Altın Çağ sergisi

Recep Altepe, Bursa’da, eğitimi önemsediklerini belirterek, “Bilinçli, üretici ve vizyon sahibi gençlerin yetişmesi için gençlerimize BTM’de ‘Başımıza icat çıkarın’ diyoruz” şeklinde konuştu. 

Başkan Recep Altepe, BTM’deki ‘Altın Çağ Sergisi’nin Fatih Projesi kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Bilişim Ağı’nda (EBA) yer alacağını söyledi.

Altın Çağ, sergisi Müslüman bilim adamlarının hayata geçirdikleri icatları içeriyor.