Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Yalın Zirve 2015
24 Kasım 2015 Salı, 07:06
İlki Bursa’da 2003 yılında BTSO’da düzenlenen Yalın Zirve’nin yedincisi 7-8 Aralık’ta Divan Asia’da düzenleniyor.
Bu sene Yalın Zirve’nin ana temasını “Yalın düşünce uygulamalarındaki yeni boyutlar ve yeni uygulama alanları” oluşturuyor.
Yalın Düşünce’nin ve Yalın Enstitülerin kurucusu Prof. Daniel T. Jones, Yalın Düşünce’nin ulaştığı yeni ve iddialı ufukları, yeni yorumları ve uygulamaları katılımcılarla paylaşırken, Japonya’dan Toyota Engineering Corporation (TEC) CEO’su üstat Toshio Horikiri Toyota Üretim Sistemi’ndeki gelişmeleri aktaracak. McKinsey yöneticilerinden Peter Willats, Zirve sırasına birçok ilginç konuya değinecek.
İsrail Yalın Enstitüsü Başkanı Boaz Tamir, Amerika, İngiltere ve İspanya’dan konuşmacıların yanı sıra Ülkü Kulaç, Prof. Ayberk Kurt, Esra Ünal ve Zuhal Tuğutlu’dan oluşan yerli ekip Yalın Hastane konusundaki örnekleri aktaracak. 
Yalın Enstitü 2002’den bugüne 32 Danışmanı ile 370’ten fazla Yalın Projede görev aldı.
Yalın Zirve’yi kaçırmayın.

***

Lionslar ve otizm

İpek Lions Kulübü, BTSO Baha Cemal Zağra Özel Eğitim Uygulama Merkezi Anaokulu öğrencileriyle bir araya geldi.
İpek Lions Kulübü üyeleri, otizmli minikler için oyuncak temin ederek BTSO Baha Cemal Zağra Özel Eğitim Uygulama Merkezi Anaokulu’na bağışladı. 
Üyeler topladıkları oyuncakları otizmli miniklere hediye etti.
Kutluyorum.

***

Kukla ve Karagöz’e buyurun

“16. Uluslararası Bursa Karagöz Kukla ve Gölge Oyunları Festivali” başladı.
Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı tarafından, Milletlerarası Kukla ve Gölge Oyunu Birliği Türkiye Milli Merkezi işbirliğiyle düzenlenen ‘16. Uluslararası Bursa Karagöz Kukla ve Gölge Oyunları Festivali’, bir hafta boyunca Bursa’da eğlenceli anlara imzasını atacak.
Festival Atatürk Kongre Kültür Merkezi salonlarında yapılıyor.