Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Yılmaz, BUSİAD’ın konuğu oldu
27 Kasım 2015 Cuma, 07:43
Çetin Yılmaz ülkemiz sporunda, özellikle basketbol alanında popüler bir isim. Yıllarca milli takımımızı çalıştırdı, Fenerbahçe, Ülker ve Efes gibi takımlarda görev yaptı. Sayısız sporcuyu basketbolumuza kazandırdı.
Tofaşlı günlerimde yıllarca rakip olarak karşımıza çıkmıştı. Kendisi ODTÜ Sosyoloji mezunuydu.
Bir anda Çetin Yılmaz spor kariyerini sonlandırdı. Yılmaz BUSİAD etkinliğinin konuk konuşmacısı Çetin Yılmaz oldu. 
Bu özel gece BUSİAD Başkanı Günal Baylan’ın yaptığı açılış konuşması ve genel ekonomik durumu değerlendirdiği konuşması ile başladı. 
Daha sonra BUSİAD’da 30. yılını dolduran kadim üyelere Başkan Günal Baylan ve eski başkanlarca bir plaket ve rozet takdim edildi.
Ardından da Çetin Yılmaz spor yaşantısındaki deneyimlerini, iş dünyasına adapte ederek, genç kuşaklara seslendi. Oldukça renkli bir konuşma yaptı. İnteraktif ortamı boldu.
Toplantı öncesi Çetin Yılmaz’la sohbet olanağımız oldu. Eskileri andık.
Güzel bir gece geçirdik, BUSİAD ve Çetin Yılmaz hocaya teşekkür ediyorum.

Nilüfer Lions hatıra ormanı

Nilüfer Lions Kulübü’nün 2,5 hektar alanı kapsayan hatıra ormanı arazisi, Mudanya’da yaşanan büyük orman yangınından tam iki gün önce tamamen yok olmuştu. 
Şimdi, Bursa Orman İşletme Müdürlüğü’nün tahsis ettiği 2,5 hektarlık alanı 2 bin fidan ile yeniden canlandıracak olan Nilüfer Lions üyeleri ilk fidanları elleriyle diktiler.

Skanderberg ve Elivar’a teşekkür

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkeistrası’nın dünkü programında yer alan Şef Kevin Griffiths ve Solist Anastasia Voltchok son anda konserden vazgeçtiler.
Bunun üzerine Şef Lorenzo Castrıota Skanderberg'e ve Piyanist Emre Elivar’a davet götürüldü, onlar da bu zor durumu düzeltmek için teklifi geri çevirmedi. 
Konserde Ravel, Mozart ve Brahms’dan eserler vardı. Ben bu davranışlarından ötürü Şef Skanderberg'i ve Piyanist Elivar’ı kutluyorum.