Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
27 de olmazsa
19 Aralık 2017 Salı, 08:50

Bursaspor geçen sezon ilk yarı sonunda 27 puandaydı.
Bu sezon ise Gençlerbirliği'ni yendiği takdirde buna ulaşabilecek. Onun için bu hafta mutlak galibiyet haftası. Puan, geçen sezonun altında kalırsa psikolojik olarak gereksiz bir sıkıntı yaratacağı ortada.
Ayrıca 2.yarının ilk 6 ve son 6 haftasının da zorlu maçlar kapsadığını göz önünde bulundurursak, Gençlerbirliği'nden alınacak 3 puanın ne kadar değerli olduğu daha iyi anlaşılacaktır.
Ümit Özat, kendi sahasındaki Kasımpaşa beraberliğine sevindiğine ve "Önemli 1 puan aldık" dediğine göre Bursa'da da katı bir savunma yapacağı, yine "Önemli 1 puan" peşinde koşacağı ortadadır.
Bu yüzden Bursaspor'un sakatlarını bir an önce iyileştirmesi, Aziz Behiç'in de katılımı ile kanatları daha iyi kullanması zorunlu hale gelmiştir. Son 2 maçta görülen "Hücumda çoğalamama" derdinin de bu hafta "27 için" mutlaka ortadan kalkması gerek.

HAYRINI GÖREMEDİLER
Karabük'ün ahı sonunda tuttu.
Galatasaray Tudor'un, Tudor da Galatasaray'ın hayrını bir türlü göremedi. Aylar, haftalar hep "Gidiyordu, kalıyordu" didişmesi ile geçti.
Sonunda Tudor'un "Siz Türkler" çıkışı ise herkesin tepesini attırdı.
Sanki onu Karabük'e, Galatasaray'a Türkler değil de, Anglosaksonlar getirdi. Bu kadar parayı da AB verdi.
Malatya'da son dakikada Eren'i oyuna alması ve maç sonu bu sözleri ile belli ki Tudor darmadağın olmuş.
Bursa'daki maça gel de bir kez daha yanma. 3 puanı biz zorla ikram etmiştik. Yoksa Galatasaray'ın her deplasmanı gibi ne oynadığı belli bile değildi.