Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
3-0 kadar önemli bir başka konu
10 Nisan 2013 Çarşamba, 00:29

Farklı Beşiktaş galibiyeti Bursa için ne kadar iyi olduysa, genç futbolcu Osman Talha da, İstanbul’a dert oldu.
Ayrıca, “Ne iyi oldu” diyebileceğimiz bir başka konuyu nedense kimse görmek istemiyor:
Beşiktaş taraftarının gelmemesi.
Vali rahat, polis rahat,Bursa rahat,yöneticiler rahat,TFF rahat.
Herkes sadece sahadaki ve tribünlerdeki güzellikleri, şahane Bursaspor’u şahane golleri konuşuyor.
Kavga gürültü yok. Pırıl pırıl bir pazartesi gecesi.
Ne lüzum var pembe gözlükler takıp, milleti zorla birbirine vurdurma edebiyatlarına. Ne lüzum var ille de kafa göz yardırma, otobüs dağıtma davetiyeleri dağıtmaya.
Bursa Beşiktaş taraftarını istemi-yorsa bunu da saygı ile karşılamak zorundayız. Zorla güzellik olmaz.
Yasağa devam.
Genç futbolcu Osman Talha Kotaran’ın Bursaspor’la ilişiğinin kesilmesi, bir iç meseledir. Bursaspor öyle uygun bulmuş ve gereğini yapmıştır. İstanbul, yorumcusu, yazarı çizeri ile bunu malzeme yaptı. (Bir tek Rıdvan Dilmen, ben de ilişiğini keserdim, dedi)Canlı bağlantılar, Bursaspor’u kınayan konuşmalar. Neredeyse bu olayı,onları şoke eden 3-0’ın önüne geçirecekler.
Size ne kardeşim.
Aynı şey Fener’de, G.Saray’da, Beşiktaş’ta olsaydı ve genç futbolcu “Ben Batalla hayranıyım, Bursaspor’u tutuyorum” deseydi, acaba neler yaşanırdı? Hangi gazete ve TV, olayı bu kadar büyütürdü? Merak ediyorum.
Aslında bu Twitter hastalığı gençler için büyük hata. Onları takip etmekten, gerçek hayattan kopuyorlar. Sanal alemde kendilerini bir şey oldum zannediyorlar ama, sokağa çıktıklarında daha ilk geçen arabanın altında kalıyorlar.
Çünkü hayat çok farklı.
İşte Osman Talha’nın durumu.
A bankasında çalışan personelin, açık ortamda bir başka bankayı     methetme şansı var mı? Yaparsa orda kalma şansı var mı?
Osman,insanın özel düşüncelerini sadece kendisine saklamasını ve ekmek yediği veya yiyeceği yere hizmet etmesi gerektiğini öğrendi ama ne yazık ki, daha ilk geçen arabanın da altında kaldı.