Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
3’lü forvete kim top getirecek?
01 Mart 2014 Cumartesi, 09:16

Akyüz yüzünden karalar bağladı Bursaspor.
Pozisyon değerlendirmede, 2 takım arasında akla kara gibi net bir farklılık olursa böyle bir sonucun ortaya çıkması doğaldır.
Mehmet Akyüz, Bursaspor savunması arasında dans eder gibi dolaşıp golleri otomatiğe bağlarken, Fernandao ile Sercan da acemilik yarışında “İpi kim göğüsleyecek” diye 100 dolarına iddiaya girmişler sanki.
Ve durum öyle gösteriyor ki, bu yarışta bir hafta Fernandao, bir hafta Sercan birinciliği
kimseye kaptırmaz.
Bursaspor savunması maç boyunca çok hata yaptı ama, Akhisar savunmasının da ondan bir farkı yoktu. Üstelik orta saha ve kanatlarda etkisiz bir Bursaspor’un yine de gol pozisyonuna girmesi, rakip savunmanın bir lutfuydu.
Ancak gelin görün ki, Fernandao ve Sercan boş durumda yakaladıkları toplara, kaleye ve kaleciye bakmadan gelişigüzel vurunca puan kapma fırsatı da kaçmış oldu. Ayrıca Fernandao bir ilke de imza attı. 60 metreden kendi kalesine abanarak şut atması, akıl tutulması gibi bir şey. Bursaspor’un bel bağladığı bu 2 futbolcu da Özlüce’de değil, Vakıfköy’de yeniden derse ve alfabeye başlasa hiç de fena olmaz.
İlk 5 sözleri eden Daum ve Körüstan bunlarla nasıl yola devam edecek, hayret.
Geleceği bırakalım, dün gece bile 90 dakika boyunca bu 2 futbolcunun sahada kalması, çaresizliğin ve hatanın daniskası.
Üstelik Fenandao ve Sercan’ı sahada tutacağım diye orta sahayı budamak da neyin nesi anlayamadık. Enes ve Batuhan ile forveti görünüş olarak üçlemek tamam da, işleyiş nerde?
Kim getirecek onlara topları?