Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
31 Mart'ta "Nisan biiir" denir mi?
01 Nisan 2013 Pazartesi, 00:35

Serdar Aziz, "Nisan biiiir"in gününü şaşırdı galiba.
Şaka yapar gibi erken girdi olaya.
Ancak 31 Mart'ta affeder mi millet? İkram da olsa çakıverdi golleri, gözünün yaşına bakmadan.
Serdar Aziz'e bir haller oldu. Haftalardır kötü. Ne top kullanabiliyor, ne de zamanlama yapabiliyor. Onun yanından geçenin, milli piyango gibi en azından amortisi garanti.
Yüzünden belli, kafa oyunda değil başka yerlerde. Yoksa başka türlü Ibricic ve Uche bu kadar rahat gol atamaz.
Aslında dünkü maça, "Stoperlerin maçı" da diyebiliriz.
Serdar Aziz bıraktı, Yalçın ise hava yolunu kapattı. Bizim Burulaş'ın seabird'ü bile az daha stadın üstünden geçemeyecekti.
Tabii hepsi bu kadar değil.
Hikmet Karaman dahil, Bursaspor'un tümü bitikti ve ne yapacağını bilmiyordu dün Recep Tayyip Erdoğan'da. Yedeklerle birlikte 1 tane de olsa yarım puan sivrilen futbolcu yoktu takımda. Herkes yerle bir.Bu şartlarda oyun kurmak, sonuca gitmek hele hele kapalı savunmaya karşı,hızlı hücuma çıkmak mümkün değildi.
Hafta içinde "Bursaspor'un önünü kimse kesemez" beyanatı veren Hikmet hoca, o kadar hazırlıksız ve altyapısız ki, sonlarda hala Ömer Erdoğan'ı gol ümidi olarak sokuyor oyuna.
Ertuğrul Sağlam'ın 2 senedir yaptığı gibi.
O akıl, Sağlam'a yar olmadı ama bizim Hikmet hala "Vardır bir hikmet" diyor. "Altyapı,altyapı" dendi de ne oldu? Yine emekli Ömer'e talim.
Kasımpaşa da birşey oynamadı fakat Şota akıllı."Bunlar nasıl olsa çok hata yapıyor"un üzerine kurmuş planını. Birbuçuk defa geldiler, 2 tam gol attılar.