Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
40 yıl değil 4 yıl bile hatırı olmadı
24 Ekim 2014 Cuma, 08:05
“Bir fincan kahvenin, 40 yıl hatırı vardır” da geçerliliğini kaybetti artık.
Devir hakikaten değişti.
Ertuğrul Sağlam’a yapılan hakaretin yarattığı şok devam ederken, İbrahim Öztürk’ün de bir anda silkelenip atılmasına şahit olmanın üzüntüsü içindeyiz.
Bir şampiyonluğun 40 yıl değil, 4 yıl bile hatırı olmadı.
İbrahim Öztürk fazla para alabilir, kaldı ki veren bu kulüp. İbrahim Öztürk kötü oynayabilir. İbrahim Öztürk’ün morali bozuk olabilir. Başka iç meseleler de olabilir.
Ancak İbrahim Öztürk Bursaspor’da 2008’den beri canını dişine takarak oynayan, şampiyonlukta emeği ve teri olan, sadece işini düşünen bir futbolcudur. Böyle bir kalemde silinip atılacak futbolcu olmamalıdır. Artık istenilen verim alınamıyorsa (Bu da doğal) oturulup konuşulur, bir formül uygulanır ve  Türkiye’ye reklam edilmeden iş halledilir.
İster devre arası usulüne göre başka takıma transfer olur, istenirse kulüpte yardımcı antrenör olarak kalır. Ama sonuçta her şey karşılıklı anlayış, sevgi saygı ile halledilir.
Kimse de çıkıp, “Vay anasını, Bursaspor büyük emek verenleri bile 1 dakikada silkeleyip atıyor” diyemez.
Bu sadece yönetim hatası değil, aynı zamanda Şenol Güneş’in “Sarıp sarmalayamaması”dır.
İbrahim Öztürk’ü, Ferhat Kiraz ile bir tutmamalıydı ve ona özel bir formül bulmalıydı. Kaldı ki, Ertuğrul Sağlam ve İbrahim Yazıcı’ya rest çekip kafasına göre Antalya’da takılan Ozan İpek’in durumu ortadayken.