Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
6 hafta tam bir kader belirleyici
13 Aralık 2014 Cumartesi, 08:16
Bu sezon ilk yarı 16, ikinci yarı 18 maç gibi gereksiz bir kafa karıştırıcı program hazırlanan Süper Lig’de tam orta, ortadan kalktığına göre fikstüre önümüzdeki 5 maç, 6 maç olarak bakmakta yarar var.
İşte böyle bir bakış açısıyla Bursaspor, çok zorlu bir 6 haftaya giriyor.
4’ü deplasmanda, 2’si içeride.
Maçlar sırasıyla şöyle: Karabükspor(D), Trabzonspor, Gaziantepspor(D), Akhisar Belediye, Konyaspor(D), Galatasaray(D). Görüldüğü gibi 16/18 olayı en çok Bursaspor’u zora sokmakta.  
İstim üstündeki Bursaspor’un heyecan fırtınası estireceği kritik haftalar. Ve bu  haftalar, büyük ölçüde “Üst sıralar mı, orta sıralar mı?” sorusunun cevap bulabileceği, kader belirleyici haftalar.
Burada akla gelen ilk şey  ise,”Aman bir sakatlık, kırmızı kart olmasın” temennisi.
Çünkü kulübe hiç de güvenilecek gibi değil. Kupa maçları onları toparlar mı, toparlamaz mı bilemeyiz ama görünen o ki, işleri zor.

BİR DE MALİ TABLO VAR

Ligde mücadele sürüyor kimi yukarda, kimi altta oturuyor ama, bir de mali tablo var ki tam anlamı ile içler acısı.
2-3 kulübün dışındakiler  para çıkmazı içinde. Çoğu günlük işleri dahi yapamaz halde. Mersin, Kupa maçı için Bursa’ya gelirken uçak parasını bile zar zor ödedi. Her takım futbolcu taksitlerini erte-leye erteleye günlerini geçiriyor ama, bu işin devre arasında patlama ihtimali var. Yani, başta yabancı futbolcular “Buraya kadar” diyebilir ve serbest kalmak için işlemleri başlatabilir.
Bu yüzden  bazı takımlarda ve ligin 2.yarısında dengeler de değişebilir.
Sadece maçlarda değil, parada da zor haftalara giriyoruz.