Hava Durumu

7 statta İbrahim Yazıcı gibisi yok

Yazının Giriş Tarihi: 11.05.2013 00:32
Yazının Güncellenme Tarihi: 11.05.2013 00:32

Süper Lig’de baktım da 7 tane stat, oraya hizmetleri geçen şahısların ve ünlülerin ismini taşıyor.
Ve bu 7 ismin hiçbirinde Süper Lig’de bir devrim yapıp şampiyonluk kazandıranı yok.
Şimdi bu isimlere tek tek bakalım.
Recep Tayyip Erdoğan Stadı: Son Başbakan’ın Kasımpaşa semtine ve kulübüne hizmeti.
Dr Necmettin Şeyhoğlu Stadı: 1984-87 Karabük Belediye Başkanı. Şehre büyük hizmeti var.
Hüseyin Avni Aker Stadı: Trabzon Gençlik ve Spor eski İl Müdürü.1944’te mevcut stadın yerini aldırmak ve yaptırmak için büyük uğraş verdi.
Kadir Has Stadı: Kayserili iş adamı. Sanayi, eğitim ve sağlıkta büyük hizmetleri var. Anısına yeni stada ismi verildi.
Kamil Ocak Stadı: Gaziantep eski Belediye Başkanı ve Spordan Sorumlu eski Devlet Bakanı. Döneminde stadı yaptırdı.
Şükrü Saracoğlu Stadı: 1942’de Başbakan oldu. 16 yıl boyunca Fenerbahçe’de başkanlık yaptı. 1953’te vefat etti. Süper Lig (1.Lig) 1959’da başladı.
Tevfik Sırrı Gür Stadı: 1931-1947 arası Mersin’de valilik yaptı. “Efsane Vali” olarak kente büyük hizmetleri geçti.
Merhum Başkanımız İbrahim Yazıcı için Atatürk Stadı’nda tören yapılırken, tribünlerden yükselen,”Yeni stat İbrahim Yazıcı Timsah Arena olsun” şeklindeki anlamlı tezahürat üzerine yukarıdaki bilgileri çıkardım. Taraftar gerçekten hedefi yine 12’den vurmuştu. Çünkü, Süper Lig’de statlara ismi ve-rilen bu değerler sadece hizmet yapmış ama şampiyonluk gibi büyük bir iş başaramamışlardı.
Bunu başaran, Anadolu ihtilali yapan, Bursa ismine Türkiye ve Avrupa çapında yeni bir değer ve unvan ekleyen İbrahim Yazıcı’nın ismi, gerçekten yeni stat için tek adaydır.
Rahmetli Yazıcı’nın iktidar kanadından son istekleri maalesef ye-rine getirilmemiştir. Ancak son  gelişmeler, Bursaspor’un elini biraz daha güçlendirmektedir. Onun için İbrahim Yazıcı Timsah Arena ismi ile ilgili çalışmaların biraz daha ağırlık kazanması gereği çıkmıştır ortaya.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..

YAZARIN DİĞER YAZILARI

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.