Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Acaba Karaman kasten mi yaptı?
13 Ağustos 2013 Salı, 09:47

Zehir olan bir başlangıç,  zehir olan bir Avrupa zevki, zehir olan bir bayram.
Bursaspor, kaçak  kenevir ekti sanki Altıparmak’ın göbeğine.
Futboldan soğuduk.
Ne diğer Avrupa maçlarına, ne yeni kurallara, ne de Süper Kupa’ya bakmadım bile.
Göz göre göre yenildik Vojvodina’ya. Trilyonları götürenler göz göre göre verdiler maçı.
Seyirci coştu ama, takım coşmadı ki. Kötülüğü bir yana inat eder gibi de frene bastı. Böyle gol atmak mümkün mü?
Haftalardır yazdık.
Bırakın mezarlıklarla uğraşmayı, Yönetim-Karaman kavgasını, ama öyle ama böyle bitirin. Bu futbolcular etkilenmez mi bu kargagaşadan? Yönetim kendi başına transfer yaparsa, Hikmet Karaman, “Alınanlardan haberim ve okeyim yok” derse ve o transferler bir rezalet çıkarsa, takımdaki diğer futbolcular kinlenmez mi bu tarihi fiyaskoya?
Böyle bir takımda denge diye bir şey kalır mı?
Okey vermediği ve çok kötü durumda olan yeni transferleri hemen sahaya sürmek, “Alın adamlarınızı görün” demek değil midir?
Hikmet Karaman, bir taraftan takımı sezona hazırlıyor ama öbür taraftan yakınlarına,”Acaba şimdi bıraksam mı?” diye akıl danışıyor. Hatta hatta işler o kadar kopmuş ki, takım Novi Sad’a giderken, maçla ilgili görüşünü almak isteyen gazeteciye aynen şöyle diyor:
“Kafana göre yaz bişeyler”
Teknik adam olarak, hayatında ilk defa Avrupa maçına gidiyor ama tek kelime demeç vermiyor. Belli ki, kafasında başka senaryolar var.
Vojvodina nasıl olsa zayıf bir ekip. Onu elesin, ondan sonra oturup diyecek ki, “Arkadaşlar turu geçtim ama ben bu yönetim ile çalışamam, hadi bana eyvallah”
Ama olmadı.
Sonunda yönetim onu yedi.
Gaziantep’te yaptığı kurnazlığın bedelini, burada ağır ödedi.
Öyle veya böyle sonunda olanlar Bursaspor’a oldu. Yönetim kendi başına işler yapmak ve ta-rihi fiyaskoya yol açmakla, Hikmet Karaman da istifa etmek yerine,1 ay daha maaş alayım diye antrenörlük onurunu ayaklar altına atmakla,  “Zehirli bir bayram” ikram ettiler bu şehre.
Yazıklar olsun.
Tabii göz göre göre yaşanan bu gelişmelerde, Bursaspor’da bir “Genel Direktör” olduğunu da unutmamak lazım.
“Yönetime göre takım, takıma göre teknik adam, kafasına göre kadrolaşma” gibi futbol dışı olaylar genelde sonu kötü biten başarısızlık ve ağır bir borç yükü getirir. Diğer takımlarla birlikte Bursaspor da bunları daha önce yaşadı ve ağır bedeller ödedi.
Unutmayalım.