Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Ağıt yazan “Eller eller”
15 Aralık 2014 Pazartesi, 07:47
''Eller eller” şarkısını durup dururken ağıta çeviren Aziz Behiç ve Şamil’e de pes doğrusu.
Yok yere gitti güzelim 3 puan.
Tabii sadece puan da değil. trilyonluk TFF primi, üst sıralar iddiası, kartlar nedeni ile üste verilecek ceza parası da gitti.
Aziz Behiç, ne gerek vardı yandan yapılan ortada eli gereksiz bir şekilde havada tutmaya, Karabük’e durup dururken penaltı kazandırmaya?
Ya sen Şamil, ne gerek vardı yandan yapılan ortaya elle çıkmaya? Ardından 2.sarıyı görüp takımı 10 kişi bırakmaya?
Bu büyük hata, 90+’da mahsulünü vermekte gecikmedi. Bursaspor kalesi önündeki karambolde, eksiklik yüzünden adam paylaşımı tam olarak yapılamadı ve boşta kalan 2 Karabüklüden Traore (Ofsayt tartışmasına açık) 3.golü atmakta zorlanmadı bile. Harun’un yapabilecek bir şeyi kalmamıştı bu dokunuşta.
2-2’ye üzülürken, birdenbire mağlubiyet yazıldı kadere.
Halbuki, büyük hata sonucu yenen ilk golden sonra taraftarının tepki tezahüratı ile ateşlenen Bursaspor, Volkan Şen,Aziz Behiç, Fernandao ve Bakambu ile öyle bir gitti ki Karabük’ün üstüne, rakip adeta kendi fırınından çıkarken bükülen demire döndü. Hızlı ve araya atılan pasları, rakip savunma ile birlikte kaleci Waterman sadece seyir faslında kaldı. Bu arada Fernandao’nun golü öncesindeki taç tartışmasında yardımcı hakemin hatasını düzelten Ali Palabıyık tamamen haklıydı.
Aynen Bursaspor aleyhine verdiği penaltıdaki gibi.
Yok yere gelen bu mağlubiyet doğrusu ligde zor haftalara giren Timsah’ın iddiasını biraz kıracak gibi.