Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Asıl bu sezona bakmalı
13 Ocak 2019 Pazar, 08:13

Kamp yorgunluğu olabilir, hadi diyelim hazırlık maçı da olabilir ama aslarını kaybetmiş Malatya karşısında böyle bir fark yemek olmaz.
Bursaspor doğrusu şaşırttı bizi.
Bu mütevazı şartlarda fazla bir beklentimizin olmadığını her fırsatta tekrarlıyoruz. Son açıklamalara göre asıl beklentisi olan Samet Aybaba. 3 yıl sonrası için şampiyonluktan, Avrupa'dan bahseden o.
"Sözleşmesi 3 yıl olduğu için mi, 3 yıl sonra Avrupa sözü veriyor, 4 yıllık olsaydı 4 yıl sonrası için mi söz verecekti" gibi şeyler de akla geliyor ama, ben geçtim bunları.
Samet Aybaba, asıl bu sezona bakmalı, öncelikle bu sezonu kurtarmalı.Aybaba, mevcut şartlar nedeni ile fazla bir tenkit görmemektedir ama bu 4-0 da tenkit edilmeyecek gibi değildir. Fenerbahçe ve 2.yarı maçları için kötü bir sinyaldir.
Başkan Ali Ay ve Samet Aybaba, bu ara dönem için oturup iyi bir durum değerlendirmesi yapmak zorundadır.

2.YARI İÇİN KOMBİNE SATIŞI

Okuyucularımızdan Ali Demirezen, gönderdiği mail'de olumlu bir öneride bulunmuş.
"Önümüzde başta Fenerbahçe olmak üzere önemli maçlar var. 2.yarı için kombine satışı olsa mutlaka yeni bir gelir kaynağı sağlanacaktır. Bunun için kombine satışını gündeme getirir misiniz" diyor ve ekliyor:
"Eminiz, Başkanımız Ali Ay da buna sıcak bakacaktır"

"FIRSAT BU FIRSATTIR" MI DİYORLAR?

Dikkatimi çekti. Parasızlıktan ağlanan kulüplerde transfer birdenbire hız kazandı.
İstanbullular başı çekiyor ama, iş Anadolu'ya da dayandı.
Başta Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın yaptığı faaliyetlere bakarsak, neredeyse yeniden takım kuracaklar. Kiralama, takas yollarını da kullansalar yine de büyük paralar harcanıyor. Mesela Burak Yılmaz.
Trabzon'a 1 milyon, kendisine ise yıllık 2.5 milyon euro.
Az para mı bunlar? Hani Beşiktaş yeni bir feda yılına hazırlanıyordu? Hani kadrosu şişikti?
İnsan merak ediyor.
Kulüplerin borçları nasıl olsa TBB'de yapılandırılıyor diye, acaba "Bilançoyu ne kadar yüklü gönderirsek kârdır" diye mi düşünüyorlar?