Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Atamayana atarlar ama ya Sivok’un eli?
23 Eylül 2014 Salı, 08:03
Futbol oyun kuralları arasında o da vardır ve hiç değişmez:    Atamayana atarlar.
Dün de böyleydi, bugün de böyle, yarın da böyle olacak.
İlk 45 dakika sahada yok olan ve son yılların en kötü Beşiktaş’ını yakalamışsın, üstüne üstüne gidip antep ezmesi gibi yapmışsın ama bitirici darbeyi vuramıyorsun.
Olacak iş mi bu?
Fernandao, Volkan, Bakambu ve Josue’nin böylesine müsait ortam yakalamışken kendilerini ve Bursaspor’u golsüzlüğe mahkum etmelerini anlamak mümkün mü?
Ortada bir gerçek daha var.
İlk 45 dakikadaki tempolu oyunun 2.yarıda devam etmeyeceği ve Bursaspor’un mutlaka düşüşe geçeceği belliyken, hiç olmazsa savunmada ayakta kalamamak niye?
Harun’un üst üste yaptığı kurtarışlardan sonra “Tehlike geliyorum” demedi mi?
Ya Belluschi’ye neler oluyor?
İsabetli pasları ve şutlarını unuttuk, hatalarını ezberler hale geldik.
Galatasaray maçında ters geri pas gibi kaptırdığı topla gol gelmişti. Dün de aynısı oldu. Orta sahadan yine geri verdi ve yarattığı o akınla Olcay’ın golü geldi.
Nerden nereye.
Volkan Şen soldan sağdan gidiyor, didinip duruyor, tamam da netice?
Topu bir türlü boştaki adama indiremiyor. Hele 2.yarıda 2 arkadaşı boştayken 30 m’den gereksiz şutladığı topu spor salonuna gönderirken, “Özür dilerim, özür dilerim” diye herkese  el kaldırmasına ne gerek var?
Futbolu gereği gibi oynamazsan, işi şansa bırakırsan netice gelir mi?
Hakemlere de hayret etmek lazım. Fenerbahçe-Antep maçında hakemler hiç yoktan bir penaltı icat etti. Ancak dün,  2.yarıda Beşiktaş ceza sahası içine yapılan ortayı, Sivok’un göz göre göre de elle  kesmesini 6 hakem de göremedi.