Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Başkan Ay'da gelişme var
22 Mayıs 2018 Salı, 08:24

Sıkıntılı haftalar bitti, sıra 2 günlü kongreye geldi.
Hafta sonundaki 4 adaylı kongrede bu defa kümede kalma değil, oy hesapları yapılacak. İsmi üzerinde "Destek" ittifakları oluştuğu için Başkan Ali Ay favori gibi görünüyor ama ben en çok kimin başkan olacağını değil, Ay'ın yapacağı konuşmayı merak ediyorum.
Acaba kürsüye çıkıp yine "Vallahi ben bu sefer bu işi öğrendim" der mi, demez mi?
Gerçi biraz öğrenme de var galiba. Çünkü geçen sezon son maçta kurtardık ama, bu sezon işi biraz geliştirdik. Hiç olmazsa kurtuluşu 1-2 maç geri çektik.
Bu da bir gelişme!

ONLAR BİRBİRİNİ YERKEN

Fenerbahçe ve Galatasaray daha önce, "Süt Kupası" diyerek karaladıkları Türkiye Kupası için birbirini yerken, Galatasaray aradan malı götürdü.
Bilhassa Aziz'in Hüsranbahçe'sine çok iyi oldu.
Bursaspor'a son yapılanlardan sonra Akhisar'ın ve Galatasaray'ın şampiyonluklarına da "Çok iyi oldu" dememek elde değil.
"1 milyonuncu ikinciliği" diye gırgır geçilen Aziz'in artık kongrede de kaybetmesi gerekiyor.
Aziz'e karşı aday olan Ali Koç'a seçildiği takdirde, Fenerbahçe'ye ve Türk Futbolu'na barış getirmesi gibi büyük bir görev düşüyor.
Kaldı ki, Ali Koç'un bunu başarıcağına da tüm spor kamuoyu inanıyor. Buna inananlar arasında Bursa'daki Fenerbahçeliler de var. Hafta içinde Bursa'ya gelecek olan Ali Koç'un büyük ilgi görmesi ve destek sözü alması bekleniyor.

ORHANGAZİ'DE DE OYNAMIŞ

Erzurumspor 17 yıl aradan sonra tekrar Süper Lig'e yükseldi.
Bu başarıda Bursa'dan da yolu geçen Dadaşların son 3 yılda 3 şampiyonluk yaşayarak Süper Lig'e gelmeleri müthiş bir olay. Herkesin başarabileceği cinsten değil.
Bursa'daki play off finalinde bir müthiş olay daha var;
Erzurumspor kalecisi Hakan Canbazoğlu'nun maçta önlediği birçok gollük şuttan sonra penaltılarda dördünü birden kurtarması. Bu da herkesin başarabileceği cinsten değil. Her sporseverden takdiri ve övgüyü hak etti, 30 yaşındaki kaleci.
"Penaltı cambazı", "Bir şehrin kaderini değiştiren adam", "1 milyon TL prim verilsin" gibi başlıklar atılan Hakan, 2005'te Galatasaray alt- yapısında başladıktan sonra Anadolu'nun birçok kulübünü dolaşmış. Bir ara Orhangazi'de de oynamış.
İlginçtir, bu kadar serüvenden sonra zirve yapması Bursa'daki Erzurum-Gazişehir maçına kısmet oldu.
Bu maçta dikkati çeken bir başka isim de, 38 yaşındaki Nobre. 120 dakika boyunca çalıştı, didindi, takımını sırtladı.
Bursaspor'daki 2-3 yabancının 10 dakikada pili bittiği için yazıyorum bunu.