Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bir evet bir de hayır
06 Mart 2018 Salı, 07:55

Bursaspor ile birlikte Le Guen de biraz rahatladı.
Uzun zamandır görüşlerine ve uygulamalarına karşı çıktığımız Le Guen'in maç sonu söylediği, "Yalnızca bir maç kazandık, mütevazılığımızı koruyup çalışmaya devam" cümlesine bu defa katılmamak elde değil.
Evet, Osmanlı ve Konya'nın puan kaybetmesi ile aradaki puan farkı 9'a çıktı ve stres sona erdi ama sadece şimdilik.
Yarınların ne olacağı belli değil.
Geçen sezonu bir kez daha hatırlayalım;
Bursaspor 24.haftada 32 puanla yine 11.sıradaydı. 16. Rize ile arasındaki puan farkı da 12 idi. Buna rağmen, ne hallere düştüğümüzü unutmamak lazım.
Burada Le Guen için bir kötü puan daha ortaya çıkıyor. Çünkü Lig'de 24.haftada hâlâ geçen sezonki 32'ye ulaşamadık. Onun için "Yalnızca bir maç kazandık" ve "Yarınların ne olacağı belli değil" sözleri önümüzdeki haftalar için çok önemli.
Bursaspor'un korkulu rüya görmemesi için 3 galibiyete daha ihtiyacı var.
Biraz daha gayret.
Le Guen'in Kayseri galibiyeti sonrası söylediklerine itiraz ettiğim bir bölüm de var:
"Belki şampiyon yaparsınız diye bekliyorlar.Bu yüzden taraftara fazla yaklaşmadım. Bir maç kazandığımızda çok iyi hissetmek, bir maç kaybedildiğinde çok kötü hissetmek, bunlar çok iyi hisler değil"
Geçen sezon yaşananlardan sonra bu sezon kimse şampiyonluk beklemedi ki. Nerden çıkardın bunu? "Yine sıkıntıdan kıvranmayalım"dı hepimizin hedefi ve beklentisi. Ayrıca 9 maç kazanamayıp, dibe çakılma riski ortaya çıkınca nasıl bir his içinde olmamız gerekiyor?
Onu da bir söylese.