Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bir farklılık olması lazım
22 Mart 2019 Cuma, 08:25

Yeni bir dönem ve yeni bir başlangıç.
A Milli Takımımız 2020 UEFA Avrupa Futbol Şampiyonası elemeleri H Grubu'ndaki ilk maçında Arnavutluk ile karşılaşıyor.
Futbolumuz adına önemli bir gün çünkü Lucescu'nun rezalet döneminden sonra, Şenol Güneş ile bir farklılık yaşanması gerekiyor. Gerçi 1 haftada her şey değişecek diye bir kanun yok ama yine de Milli Takım'ın o uyuşukluğu üzerinden atmasını bekliyoruz.
Hatırlarsınız, Arnavutluk ile en son 2017'de Antalya'daki hazırlık maçında karşılaşmıştık ve 50 dakika 10 kişi oynayan rakibimize 3-2 yenilmiştik. Lucescu da kulübede çaresizlikten ufaldıkça ufalmıştı.
Bu yüzden de bu gece bir farklılık olması lazım.
Ayrıca, yeni kadroda Burak Yılmaz kozu bulunduğunu da unutmamak lazım.

KASAP ET, MANİSASPOR CAN DERDİNDE

Sporda ibretlik bir haber daha.
Süper Lig'de bir zamanlar Manisaspor vardı. Vardı ama bakın şimdi neler oldu. Herkesin mutlaka okuması lazım. İzmir Yeniasır Gazetesi'ndeki bu ibretlik haberi aynen aktarıyorum:
"2. Lig'den sezonun bitimine 7 hafta kala 3. Lig'e düşmesi kesinleşen tarihinin en zor dönemindeki Manisaspor'un kentteki kulüpten alacaklı bir kasap tarafından haczedilen kupaları ilk ihalede elde kaldı.
Kulübün geçtiğimiz yıllarda et ürünleri aldığı kasaba olan 161 bin TL'lik borç yüzünden 21 Eylül 2018'de haczedilip yediemin deposuna kaldırılan 25 tarihi kupa, 4. İcra Dairesi tarafından dün saat 14.00'te satışa çıkarıldı. İhaleye katılım olmazken Manisaspor yönetimi ile alacaklı kasap arasında tartışma yaşandığı öğrenildi. Kupalar için 4 Nisan'da tekrar açık artırma yapılacak.

Aralarında Manisaspor kulübünün 1985'te 3. Lig şampiyonluğu kupası, 2002'deki 2. Lig şampiyonluğu kupası, 2005 yılında 1. Lig'den ilk kez Süper Lig'e çıktığında aldığı ikincilik kupası ve 2009 yılında Süper Lig'e döndüğünde aldığı şampiyonluk kupası da olan kupaların fiyatı 500 ile 75 bin TL arasında belirlenmişti. Manisa'nın 2009'daki şampiyonluk kupası 75 bin TL'ye, 2005 tarihinde ilk kez Süper Lig'e çıktığında aldığı kupa ise 750 TL'ye satılacak. Borçları yüzünden geçen yıl 12, bu sezon 15 puanı silinen, transfer yasağıyla elinde yalnız altyapı sporcuları kalıp tesislerinin elektrik, gaz ve suyu kesilen Tarzan, yok olma tehlikesiyle karşı karşıya"