Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bir meşale de Yazıcı yaksa
14 Nisan 2012 Cumartesi, 10:08
İstanbul tutturmuş "Fenerbahçe 29 yıldır kupa alamadı, Fener kupaya hasret" diye.
Bana ne kardeşim, Bursaspor da 26 yıldır kupa alamadı. Bursa da kupaya hasret.
Temcit pilavı gibi Fener’i ikide bir önümüze sürüyorsun da Bursaspor'u niye görmezliğe geliyorsun?
Fenerbahçe Kayseri'yi geçerken deniz tutması gibi kusmaktan az daha küçük dili kitleniyordu. İstanbul medyası ne dedi:
"Tarihi zafer"
"İnanmış çocuklar"
Doğru, bir tek onlar inanmış, diğerleri gün dolduran ihtiyar.
29 yıl beklemek onları çöldeki perişan seyyaha döndürmüş anlaşılan. Çeyrek Final'de penaltılar ile gelebilen turu, "Tarihi zafer" olarak görüyorlar artık. Üzerine plonjon yaptılar ama eminim ki yine serap olayı devreye girecek ve yine ellerinde bir avuç kum kalacak.
Çünkü yine Timsah girdi devreye.
İşte burada Bursaspor yönetim kuruluna bir kez daha büyük görev düşüyor. Daha doğrusu  İbrahim Yazıcı'ya. Başkan maddi konularda pek ışık tutmayı sevmez ama kupa primi artık önemli bir olay haline geldi.
Avrupa yolu bu kadar kısalmışken, takımı ateşleyecek bu unsuru da görmezlikten gelemeyiz. Yönetimden sızan haberlere göre, prim gündeme gelmiş ve sadece tur için adı  konmuş:
"Uygun bir prim"
Şampiyonluk primi henüz belli değil ama bu işe girmenin tam zamanı.  Bu arada, Bursaspor'un galibiyet primleri seyrine de bir bakmak lazım:
Lig'de 2010'da galibiyet sayısı 23 iken bu rakam 2011'de 17'ye, 2012'de 13'e inmiş. Yani futbolcuların prim geliri de düşüşe geçmiş durumda. Türkiye Kupası'nı tekrar Bursa'ya getirmek için, önceki gece Kadıköy'deki gibi bir meşale de Yazıcı 'nın yakma zamanı bence.