Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bizimki çok daha zordu
30 Aralık 2018 Pazar, 08:15

2018 yılı sona ererken, Bursaspor'un lig şampiyonluğunu bir kez daha hatırlamak, en büyük Başkan Merhum İbrahim Yazıcı'yı bir kez daha rahmetle anmak istiyoruz.
Süper Lig'de ilk yarıda ilk 5'i görünce geldi aklımıza.
Bu sezon lig gerçekten çok farklı. Üst sıralarda da, alt sıralarda da beklenmedik olaylar gelişti. 3 İstanbullu'nun en iyisi Galatasaray, o da 5.sırada. İlk dördü Başakşehir, Trabzonspor, Malatyaspor, Kasımpaşa alıyor. Şampiyonluk mücadelesinde daha rahat bir yol var ortada.
Halbuki Bursaspor'un şampiyon olduğu 2009-10 sezonu öyle miydi?
İlk yarı sonunda Fenerbahçe lider, Galatasaray ikinci, Bursaspor ise üçüncüydü. Bu müthiş mücadele de sürüp gitti ve sezon sonundaki sıralama da çok önemliydi:
1.Bursa-spor, 2.Fenerbahçe, 3.Galatasaray, 4.Beşiktaş.
Bu yüzden bizim şampiyonluk çok daha zor, çok daha değerliydi.
Emeği geçenleri asla unutmayacağız, unutturmayacağız.

BUGÜNE KADAR NERDEYDİNİZ?

"Kulüpler göz göre göre batınca mı aklınıza geldi, bugüne kadar nerdeydiniz?" diye sormazlar mı adama?
TFF kalktı, (Bankalar Birliği ile birlikte) kulüplerin 15 milyar TL'ye varan borcu için, "Borç havuzu" adı altında bir proje geliştirildiğini açıkladı.
Bu açıklamada ayrıca," Kulüplerimizin yeni transfer döneminde de sıkı mali disiplin çerçevesinde hareket edilmesini teşvik edici şekilde, mevcut bütçeleri içinde kalınmasının hedeflendiği bu çalışmanın detayları zaman içinde kamuoyu ile paylaşılacaktır" denildi.
Bunun yeni mali ve siyasi sıkıntılar da getireceği tartışıladursun, esas konu milleti hasta ettikten sonra hastane aramaya benzemiyor mu?
Altyapı olayı da böyle.
TFF bu konuda hiçbir çare üretemedi. Ne zamanki kulüpler battı, 16-17 yaşındaki gençler mecburiyetten sahaya sürülmeye başlandı.
Ne o, dostlar alışverişte görsün TFF iş yapıyor!