Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Böylesi de 50 yıldır görülmedi
22 Temmuz 2013 Pazartesi, 08:37

Tatsızlıkların üstüne sakarin gibi geldi doğrusu bu Roma skoru.
Her ne kadar Roma, genelde geride kalarak oynasa da, fark yeme alışkanlığından kurtuldu hiç olmazsa Bursaspor.
En çok sevindiren de, Enes’in çok güzel, ortaya çevirdiği gol pası ile tamamlaması hazırlık kampını. Devamlı oynatılarak kazanacağı tecrübe ile çok can yakacağı kesin.
“Tatsızlıklar” diyoruz, doğrusu 50 yıldır böyle bir hazırlık devresi yaşamadık.
Tam bir numunelik.
Çok kötü hareketler bunlar.
3’e,5’e abone olmayı bıraktık. Takımın ve basın mensuplarının topluca yemek yediği bir yerde, yöneticinin Hikmet Karaman’dan hesap sorması, tartışması ve işin “Kovun” “Kovarız”a kadar getirilmesi, tam bir idari cinayet.
Bu nasıl kurumsallaşma? Bu nasıl büyük takım olma, bu nasıl şampiyon takım etiketi?
Sanki tribünden bağırıyorsun.
Profesyonel bir takımda, her şeyin bir sırası ve yeri vardır. Eğer bir aksaklık varsa, bunun tartışılacağı yer, kapısı içerden kitlenmiş yönetim kurulu toplantısıdır.
Ramazan eğlencesi değil ki, orta oyununa dönüştürülsün iş.
Demek ki, bu kulüpte herkes genel direktör.
Ayrıca, Hikmet Karaman’ın işi bitirilecekse biran evvel yapın bu işi. Böyle süründürmeye gerek yok. Herkes biran önce yoluna baksın. İçin için giden yangın gibi, birden yanıp kül olmasın bu bina.
Bursa’da yeni teknik direktörün adı bile konuşulduğuna göre, kimbilir futbolcular kapalı kapılar ardında neler fısıldaşıyor.
Böyle bir ortam yaratmaya, hele hele Avrupa Ligi arefesinde bayramsızlığa mahkum etmeye kimsenin hakkı yoktur. Hata yaptı diye nasıl  hocanın istifası isteniyorsa, aynı şey yönetici için de geçerlidir.