Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bu bataklıkta 5 yıldızlı bir çiçek
20 Nisan 2012 Cuma, 08:49
B.Ş.Belediye Başkanı Altepe, iş adamları ve kuruluşlardan gelen ateşleme ile İzmir yolu şimdiden otoban olacağa benziyor.
Bursalılar elini, Devlet ve İDO'dan daha çabuk tutacak sanki.
Ancak bu hizmet, karayolundan ziyade Kupa yolu için.
25 Nisan'daki Eskişehir maçı, gerçekten Bursa ve Bursaspor için yarı final değil, sezonun finali.
Yen, Avrupa cepte.
Başta Bursaspor olmak üzere, diğer yarı finalistler Fenerbahçe, Eskişehir ve Karabük'e bakarsak, hepsi de çeyrek-yarım asır üstü hasretliler derneği üyesi. Eskişehir 41, Fenerbahçe 29, Bursaspor 26 yıldır kupa alamamış. Karabük ise sadece resmini görmüş.
Kadıköy'deki son görüntü tekrarlanırsa Bursaspor Eskişehir'i de rahat eler. Ama önemli olan Kadıköy'deki görüntüyü şimdi İzmir'e taşımak.
Hem sahada, hem de tribünde.
Sezonun finaline, çeyizini hazırlayan gelin-damat misali, büyük istek, büyük heyecan var şehirde. En az 20 bin kişinin gideceği kesin.
Son yazımda, Bursaspor'un şapkasını önüne koyup düşünmesi gerekenleri yazmıştım.
Şimdi sıra taraftarda. Aynı cümleyi onlar için de kullanıyorum.
Büyük destek açısından zaten kimsenin şüphesi yok ama, artık ayakta durmakta zorlanan, şike, ırkçılık, holiganizim tartışmaları yüzünden FIFA ve UEFA'da bıçağı kemiğe dayandıran Türk Futbolu açısından da büyük görevler düşüyor Bursaspor taraftarına.
Yani, son olayların üstüne bir yara da bizden açılmaması için herkesin seferber olması gerek. 2 taraf arasında gergin olan havanın asla lodosa-hasara dönüşmemesi gerek.
Bursaspor taraftarı sadece takımı ile ilgilenmeli. Eskişehir tarafından, hatta Karşıyaka ve Altaylılardan bir tahrik gelse dahi, Türk Futbolu'nun uçurumun eşiğinde olduğunu hemen aklına getirmeli, kendini frenlemeli.
26 Nisan sabahı Türkiye desin ki;
" Bursa da adam gibi adam. Adam gibi gittiler, seyrettiler, yendiler, adam gibi döndüler"
Bu bataklıkta, 5 yıldızlı bir çiçek açsın hiç olmazsa.